Əməkdaşlarımız Media nümayəndələri üçün onlayn təlimdə iştirak etdilər
Fevralın 24-də Təhsil Nazirliyi və Medianın İnkişafı Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə təhsildən yazan media nümayəndələri üçün maarifləndirici onlayn təlim keçirildi.
Təlimdə açılış nitqi ilə çıxış edən Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov bildirdi ki, media ilə əməkdaşlıq müasir kommunikasiya alətlərindən istifadə olunaraq daha da təkmilləşdirilməlidir. Nazir müavini qeyd etdi ki, sosial media kanallarından istifadə imkanları araşdırılmalı, eyni zamanda faydalılığı ölçülməli və tətbiq olunmalıdır.
Medianın İnkişafı Agentliyinin sədri Əhməd İsmayılov öz çıxışında Təhsil Nazirliyinə media nümayəndələri üçün təşkil olunan maraqlı və faydalı təlimə görə təşəkkürünü bildirərək, sosial medianın imkanlarının əhatəliliyinə diqqət edilməsini nəzərə çatdırdı.
Təlim “Sosial Media Marketinqi nədir?”,”Sosial Media Marketinqi kanalları və onların özəllikləri” və “PR və təhsil sahəsində Sosial Media Marketinqinin rolu” mövzularını əhatə etdi. Təlimdə “2007–2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” məzunları Səyyarə Hüseynova, Səkinə Vəliyeva və Zəhra Məmmədli qeyd edilən mövzulara uyğun təqdimatlarla çıxış edərək, sosial media barədə ətraflı məlumatı diqqətə çatdırdılar.
Sonda təlim iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırıldı.
Qeyd edək ki, təlimin təşkilində əsas məqsəd təhsildən yazan jurnalistlərin və digər iştirakçıların sosial media marketinqi, sosial media kanalları və özəllikləri barədə daha dolğun məlumatlandırılması, media ilə səmərəli əməkdaşlığın gücləndirilməsi və görülən işlərin KİV-lə yanaşı, SMM vasitəsilə ictimaiyyətə çatdırılmasıdır.
Təlimdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin iki nümayəndəsi: Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova və əməkdaş Natavan Quliyeva iştirak etdilər.

Home | News | OUR EMPLOYEES PARTICIPATED IN AN ONLINE TRAINING FOR MEDIA REPRESENTATIVES
On February 24, the Ministry of Education and the Media Development Agency jointly organized an educational online training for media representatives writing about education.
Speaking at the opening of the training, Deputy Minister of Education Firudin Gurbanov said that cooperation with the media should be further improved using modern communication tools. The Deputy Minister noted that the possibilities of using social media channels should be explored, as well as their usefulness should be measured and applied.
In his speech, Chairman of the Media Development Agency Ahmad Ismayilov thanked the Ministry of Education for the interesting and useful training for media representatives, noting the need to pay attention to the scope of social media.
The training covered “What is Social Media Marketing?”, “Social Media Marketing Channels and Their Features” and “The Role of Social Media Marketing in PR and Education”. Sayyara Huseynova, Sakina Valiyeva and Zahra Mammadli, graduates of the State Program on Education of Azerbaijani Youth Abroad in 2007-2015, made presentations on the mentioned topics and provided detailed information about social media.
At the end, the questions of the training participants were answered.
It should be noted that the main purpose of the training is to inform journalists and other participants about social media marketing, social media channels and features, to strengthen effective cooperation with the media and to inform the public about the work done through the media and SMM.
The training was attended by two representatives of Sumgayit State University - Head of the Department of International Cooperation and Foreign Students, Ph.D. Samira Mammadova and employee Natavan Guliyeva.