Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız ERASMUS+ EQAC görüşündə onlayn iştirak etdilər
Martın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin tərəfdaş olduğu Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və təkmilləşdirilməsi (ERASMUS+EQAC) ilə bağlı beynəlxalq layihəsinin növbəti görüşü keçirildi.
Tədbir koordinator universitet olan Bakı Biznes Universitetinin təşkilatçılığı və tərəfdaş universitetlərin Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin əməkdaşlarının iştirakı ilə onlayn formatda baş tutdu. Əsas məqsəd layihəyə tərəfdaş olan universitetlərdə Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin hazırkı fəaliyyətinin qənaətbəxş olması ilə bağlı müzakirələr aparmaq, daha mükəmməl fəaliyyətə nail olmaq üçün hansı vəzifələri yerinə yetirmək lazım olduğunu araşdırmaq idi.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin (KTM) mütəxəssisləri: Fətullayeva Sədaqət və Şirinova Şəms təmsil etdi.
Əlavə məlumat üçün qeyd edək ki, Keyfiyyət Təminatı Mərkəzi Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorunun əmriylə 2018-ci ildə layihə çərçivəsində yaradılmışdır. ERASMUS+EQAC layihəsi 2017-ci ildə qalib olmuşdur. Layihənin Avropadan tərəfdaşları İngiltərə, İsveç, İspaniya və Litva ölkələrinin universitetləridir. Azərbaycandan isə Gəncə Dövlət Universiteti, Naxçıvan Universiteti, Mingəçevir Dövlət Universiteti, Odlar Yurdu Universiteti, Memarlıq və İnşaat Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Turizm və Menecment Universiteti yerli tərəfdaşlardır.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в онлайн-встрече ERASMUS + EQAC
11 марта состоялась очередная онлайн-встреча международного проекта «Создание и совершенствование центров обеспечения качества в высших учебных заведениях Азербайджана (Erasmus + EQAC)», партнером которого является Сумгаитский государственный университет.
Мероприятие было организовано университетом-координатором проекта Бакинским университетом бизнеса и проводилось в онлайн-формате при участии сотрудников Центров обеспечения качества университетов-партнеров. Основная цель встречи состояла в том, чтобы обсудить текущую работу Центров обеспечения качества в университетах-партнерах проекта, изучить, какие задачи необходимо выполнить для достижения лучшей производительности.
Сумгаитский государственный университет представляли специалисты Центра обеспечения качества (ЦОК) Фатуллаева Садагат и Ширинова Шамс.
Отметим, что Центр обеспечения качества был создан в рамках проекта в 2018 году приказом ректора Сумгаитского государственного университета. В 2017 году проект ERASMUS + EQAC стал победителем. Европейскими партнерами проекта являются университеты Англии, Швеции, Испании и Литвы. Из Азербайджана местными партнерами являются Гянджинский государственный университет, Нахичеваньский университет, Мингячевирский государственный университет, Университет Одлар Юрду, Университет архитектуры и строительства, Азербайджанский государственный педагогический университет, Университет туризма и менеджмента.