SDU-nun Karyera mərkəzinin müdiri Karyera mərkəzləri şurasının idarə heyətinə üzv seçildi
Martın 11-də Azərbaycan Respublikası Karyera Mərkəzləri Şurasının idarə heyətinə seçkilərlə əlaqədar növbəti iclası keçirildi. İclasda Dövlət Məşğulluq Agentliliyinin peşə hazırlığı və peşə yönümü departamentinin baş mütəxəssisi Lalə Rəsulova şuranın fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı danışdı. Sonra namizədlər platformaları haqqında geniş məlumat verdi. İdarə heyətinə namizəd olanlara 6 vakant yer təklif olundu.
Səsvermə prosesi bütün namizədlərin çıxışından sonra göndərilən formada konfidensial şəkildə siyahıdan 6 namizədin işarələnməsi ilə seçicilər tərəfindən həyata keçirildi.
Qeyd edək ki, hər Karyera Mərkəzinin 1 səsvermə hüququ vardır. Səsvermənin nəticəsi olaraq, ən çox səs toplayan 6 namizəd idarə heyətinə üzv seçildi. İdarə heyətinin tərkibi aşağıdakı kimi formalaşdı:

Главная страница | Новости | Руководитель Центра карьеры СГУ избран членом Правления Совета центров карьеры
Yerləşdirilmə tarixi : 12 Март 2021 16:01
Руководитель Центра карьеры СГУ избран членом Правления Совета центров карьеры
11 марта в связи с выборами в Правление состоялось очередное заседание Правления Центров карьеры Азербайджанской Республики. На встрече главный специалист отдела профессионального обучения и профориентации Государственного агентства занятости Лала Расулова подробно рассказала о деятельности Совета. Затем кандидаты представили свои платформы. Кандидатам в совет директоров было предложено 6 вакансий.
Процесс голосования проводился путем отметки избирателями 6 кандидатов из списка в конфиденциальной форме, отправляемой после выступлений всех кандидатов.
Обратите внимание, что каждый Центр карьеры имеет одно право голоса. В результате голосования в совет были избраны 6 кандидатов, набравших наибольшее количество голосов. Состав правления сформировался следующим образом: