Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU tələbələri Qazi Universitetinin professorunun seminarında iştirak etdilər
SDU tələbələri Qazi Universitetinin professorunun seminarında iştirak etdilər
Martın 15-də Erasmus+Petra layihə çərçivəsində Xəzər Universitetində yaradılmış Təlim və Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə tələbə, magistrant, doktorant, akademik heyət və tədqiqatçılar üçün nəzərdə tutulmuş növbəti virtual tədqiqat seminarı keçirildi. Seminarda spiker qismində Qazi Universitetinin (Türkiyə) Təhsil fakültəsinin professoru Dr. Salih Şahin idi. O, “Tələbələrin onlayn təhsildə iştirakı” mövzusunda faydalı təqdimatla çıxış etdi.
Prof. Dr. Salih Şahin təqdimatında istər üz-üzə, istərsə də onlayn təhsildə tələbələrin fəal iştirakının zəruri olduğunu vurğuladı, müəllimlərin bu şəraiti təmin etmək üçün hər zaman yeni metod və üsullardan istifadə etməsinin vacibliyini göstərdi. Prof. Salih Şahin tələbələrin onlayn təhsil zamanı kifayət qədər fəal olmadığını nəzərə alaraq, müəllimlərin tədris prosesinin planlaşdırılmasında daha çox səy göstərməli olduğunu vurğuladı, 3.1 standartının (tələbəyönümlü təlim-tədris) tətbiqi üçün müxtəlf mexanizimlərdən istifadə etmələri haqqında ətraflı məlumat verdi.
Seminar interaktiv şəraitdə keçdi və iştirakçıların böyük marağına səbəb oldu.
Seminarda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin əməkdaşı Natavan Quliyeva və Tarix və coğrafiya fakültəsinin magistrantı Ceyhun Əsgərov fəal iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ приняли участие в онлайн-семинаре профессора из Университета Гази
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Март 2021 12:20
Студенты СГУ приняли участие в онлайн-семинаре профессора из Университета Гази
15 марта состоялся очередной виртуальный исследовательский семинар для студентов, магистров, докторантов, преподавателей и исследователей, организованный Учебно-образовательным центром, созданным в рамках проекта Erasmus + Petra при Университете Хазар. Спикером семинара выступил профессор факультета Образования Университета Гази (Турция) док. Салих Шахин. Он выступил с презентацией «Участие студентов в онлайн-образовании».
В своей презентации профессор док. Салих Шахин подчеркнул необходимость активного участия учащихся как в очном, так и в онлайн-обучении. Он отметил как важно при этом, чтобы преподаватели применяли новые инновационные методы в процессе преподавания и прилагали больше усилий в планировании учебного процесса. Заметив, что студенты недостаточно активно участвуют в онлайн-обучении, проф. Салих Шахин предоставил подробную информацию об использовании различных механизмов для применения Стандарта 3.1 (обучение, ориентированное на учащихся).
Семинар прошел в интерактивной атмосфере и вызвал большой интерес у участников.
На семинаре от Сумгаитского государственного университета принимали участие сотрудница кафедры международного сотрудничества и иностранных студентов Натаван Гулиева и магистрант факультета Истории и географии Джейхун Аскеров.