Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları Təhsil İnstitutunun tədbirində
Martın 18-də Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı ilə “İş dünyası və ali təhsildə trendlər” onlayn vebinarlar silsiləsinin “İqtisadi inkişafa nail olmaq üçün ali təhsil sistemi sahibkarlara necə kömək edir?” adlı növbəti tədbiri keçirildi.
Tədbirdə innovativ sahibkarların iqtisadi inkişafdakı rolu və bu sahibkarlardan biri olmağın yolları müzakirə edildi. Eyni zamanda ali təhsilin sahibkarlığın inkişafına verdiyi töhfənin əhəmiyyəti barədə məlumat verildi.
Vebinarda spiker qismində “Allsee Technologies” MMC-nin təsisçisi və icraçı direktoru Dr. Baoli Zhao çıxış etdi. O, nitqin tanınması üzrə doktorantura təhsilini Nottinqem Trent Universitetində və Executive MBA dərəcəsini Oksford Universitetində alaraq, hal-hazırda Oksford Universitetinin İnnovasiya Mərkəzində mentor olaraq fəaliyyət göstərir. Dr. Baoli Zhao eyni zamanda iri və kiçik firmaları bir araya gətirərək, Birləşmiş Krallığı dünyanın ən iddialı şirkətlərinə ev sahibi etmək üçün qurulan "Be the Business" hərəkatının səfiridir.
Qeyd edək ki, vebinar təhsil idarəçiləri, işçilər, sənaye sahəsinin nümayəndələri və tələbələr üçün nəzərdə tutulmuşdur. Sumqayıt Dövlət Universiteti də Azərbaycan Təhsil İnstitutu tərəfindən tədbirə dəvət olunmuşdur. İngilis dilində keçirilən tədbirdə Tədris Metodik Mərkəzin metodisti Sədaqət Fətullayeva, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müəllimləri: İmran Əmirov və Şöhrət Əliyeva iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в мероприятии Института образования
18 марта было проведено мероприятие на тему «Как содействует система высшего образования достижению экономического развития?» из цикла онлайн вебинаров «Деловой мир и тренды в высшем образовании», организованных Институтом образования Азербайджанской Республики.
На мероприятии обсуждались вопросы роли инновативных предпринимателей в экономическом развитии и возможность стать одним из таких предпринимателей. Также было сказано о вкладе высшего образования в развитие предпринимательства.
В качестве спикера на вебинаре выступал учредитель и исполнительный директор ООО “Allsee Technologies” Dr. Baoli Zhao. Он получил образование по распознаванию речи в докторантуре Университета Nottinqem Trent, а степень Executive MBA в Оксфордском университете. В настоящее время он исполняет обязанности ментора в Инновационном центре Оксфордского университета. Одновременно Dr. Baoli Zhao также является послом движения "Be the Business", целью которого является привлечение в Объединенное королевство самых передовых компаний мира.
Следует отметить, что вебинар был предусмотрен для управляющих образованием, представителей промышленной области и студентов. Сумгаитский государственный университет был приглашён на мероприятие. Вебинар проводился на английском языке. В его работе из СГУ приняли участие методист УМЦ Садагат Фатуллаева, преподаватель кафедры организации бизнеса и менеджмента Имран Амиров и Шохрат Алиева.