Tələbəmiz “BoooLiqa- Virtual Natiqlik Çempionatı”nın Ən Yaxşı Natiqi nominasiyası üzrə qalib oldu
Mayın 3-də Azərbaycan Gənclər Fondunun dəstəyi, Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzi, Vətəndaş Cəmiyyətində Debat İctimai Birliyinin tərəfdaşlığı ilə Booo League tərəfindən “BoooLiqa-Virtual Natiqlik Çempionatı”nın mükafatlandırma mərasimi keçirildi. 128 nəfərin mübarizə apardığı yarışda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Anar Qurbanov iştirak etdi. 3 aya yaxın davam edən yarışda Anar Qurbanov turnirin yarımfinalına qədər yüksələrək, “BoooLiqa-Virtual Natiqlik Çempionatı”nın Ən Yaxşı Natiqi nominasiyası üzrə qalib oldu, sertifikat və hədiyyələrə layiq görüldü.
Qeyd edək ki, bu gün dünyada bir çox fərdi inkişaf yolları olsa da, tədqiqatçıların fikrincə, ən effektiv yol oyun oynamaqdır. Oyun nəzəriyyəsi 25 əsr əvvəl insanların vaxt keçirmək üçün yaratdığı mexanizmdir. XX əsrin ortalarında psixologiya, biologiya və ekologiya kimi bir çox elm sahəsi oyunları araşdırmağa başladı. Nəticədə, məlum oldu ki, oyun oynamaq insana lazımi bacarıq və impulsları qazandırır, yetkin yaşa hazırlayır, analitik düşünmə və xəyal qurma qabiliyyətlərimizi inkişaf etdirir. “BoooLiqa” milli oyun platforması isə oyunlar təşkil etməklə yanaşı, gənclər üçün lazım olan baza məlumatlarını qeyri-ənənəvi üsulla özündə toplayır. Beləliklə, gənclər öz inkişaflarını izləyə və bundan zövq ala bilərlər. Platformanın ilk layihəsi olan “Virtual Natiqlik Çempionatı” da məhz bu yöndə gəncləri özünə cəlb etməyi bacardı.

Home | News | SSU STUDENT WON THE NOMINATION OF THE BEST SPEAKER OF THE "BOOOLIGA-VIRTUAL ORATORY CHAMPIONSHIP"
Yerləşdirilmə tarixi : 04 May 2021 12:38
SSU STUDENT WON THE NOMINATION OF THE BEST SPEAKER OF THE "BOOOLIGA-VIRTUAL ORATORY CHAMPIONSHIP"
On May 3, with the support of the Azerbaijan Youth Foundation, the Youth Development and Career Center, in partnership with the Debate Public Union in Civil Society, the Booo League held the award ceremony of the “BoooLiga-Virtual Oratory Championship”. Anar Gurbanov, a fourth-year student of the Faculty of History and Geography of Sumgayit State University, took part in the competition, in which 128 people competed. In the competition, which lasted about 3 months, Anar Gurbanov advanced to the semifinals of the tournament and won the nomination "Best Speaker of the BoooLiga-Virtual Oratory Championship", was awarded a certificate and prizes.
It should be noted that although there are many ways of personal development in the world today, according to researchers, the most effective way is to play games. Game theory is a mechanism that humans created to spend time 25 centuries ago. In the mid-20th century, many sciences, such as psychology, biology, and ecology, began to study games. As a result, it turned out that playing games gives a person the necessary skills and impulses, prepares them for adulthood, develops our analytical thinking and imagination skills. The national game platform BoooLiga, in addition to organizing games, collects the necessary basic information for young people in a non-traditional way. Thus, young people can follow their development and enjoy it. The first project of the platform, the Virtual Oratory Championship, also managed to attract young people in this direction.