Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda mühazirə dərsləri təşkil edildi
Müasir Azərbaycanın memarı kimi yaddaşlara həkk olunan Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsinə ehtiram olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər, konfrans və bütün fakültələrdə “Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyəti” mövzusunda onlayn formatda mühazirə dərsləri təşkil olunur.
Mayın 3-dən başlayaraq Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda Tarix və coğrafiya fakültəsinin Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının professor-müəllim heyəti tərəfindən mühazirə dərsləri keçirilir.
Mühazirələrdə ulu öndər Heydər Əliyevin xalqımız və dövlətimiz qarşısındakı xidmətlərindən, təhsilin inkişafına göstərdiyi diqqət və qayğıdan danışıldı. Bildirildi ki, illər ötəcək, nəsillər bir-birini əvəz edəcək, Heydər Əliyevin uzaqgörən strategiyası uğurlu gələcəyə gedən yollarımızı əbədi məşəl kimi daim işıqlandıracaq. O da xüsusilə vurğulandı ki, Dünya şöhrətli siyasi xadim Heydər Əliyevin uğurlu siyasətini layiqincə davam etdirən cənab İlham Əliyevin gərgin səyi nəticəsində bu gün Azərbaycan müstəqil, ədalətli, demokratik, dünyəvi dövlət kimi daim irəliləyir. Xalq Prezidentinə inanır və Onun arxasınca inamla gedir. Bu inamın nəticəsidir ki, Azərbaycan artıq qalib ölkədir. Prezident, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev rəhbərliyi ilə müzəffər Azərbaycan Ordusu 30 ilə yaxındır ki, düşmən işğalında olan torpaqları işğaldan azad edib. Bu qalibiyyət, eyni zamanda, Ulu Öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu şərəfli missiyanın tamamlanması və Onun ruhunun şad edilməsidir.
Qeyd edək ki, “Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyəti” mövzusunda onlayn formatda təşkil olunan mühazirələr davam edir.
Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə SDU-nun fakültələrində “Heydər Əliyevin həyat fəaliyyəti və dövlət quruculuğu siyasəti” mövzusunda keçiriləcək məşğələlərinin qrafiki

На факультетах СГУ организованы лекционные занятия на тему «Жизнь, деятельность и политика государственного строительства Гейдара Алиева», посвященные 98-ой годовщине со дня его рождения
В знак уважения к памяти общенационального лидера Гейдара Алиева, являющегося архитектором современного Азербайджана, в Сумгаитском государственном университете проводится цикл мероприятий и конференций, а на всех его факультетах организуются лекции на тему «Жизнь, деятельность и политика государственного строительства общенационального лидера Гейдара Алиева».
Начиная с 3-го мая, профессорско–преподавательский состав кафедры истории Азербайджана и народов Восточной Европы факультета Истории и географии проводит лекционные занятия на вышеуказанную тему. В лекциях говорится о заслугах Гейдара Алиева перед народом и государством, о внимании о заботе, которые оказывал общенациональный лидер развитию образования в стране. Отмечается, что пройдут годы, поколения будут сменять друг-друга, а дальновидная политика Гейдара Алиева будет вечно освещать путь народа, ведущего к светлому будущему. В результате успешной деятельности Президента Ильхама Алиева, являющегося политическим приемником общенационального лидера, Азербайджан сегодня развивается как независимое, демократическое, правовое и светское государство. Народ верит своему Президенту и следует за ним. Результатом этой веры стало то, что Азербайджан стал страной-победителем. Под руководством Верховного главнокомандующего Президента Ильхама Алиева наша доблестная Армия освободила от врага свои земли, которые находились в оккупации в течение 30-ти лет. Эта победа также является итогом почетной миссии, основы которой заложены общенациональным лидером Гейдаром Алиевым.