Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU- nun nümayəndələri ERASMUS+ EQAC layihəsinin yekun monitorinq görüşündə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 27 May 2021 11:34
SDU- nun nümayəndələri ERASMUS+ EQAC layihəsinin yekun monitorinq görüşündə iştirak etdilər
Mayın 25-də Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+ EQAC (Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində yekun monitorinq görüşü keçirildi. SDU tərəfdən layihə heyəti – koordinator Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dos. Natiq Talıbov, menecer Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dos. Aynurə Yəhyayeva, Proseslərin avtomatlaşdırması kafedrasının müdiri prof. Cavanşir Məmmədov, Kefiyyət Təminatı Mərkəzinin (KTM) müdiri Nihad Hüseynov, KTM-in mütəxəssisi Sədaqət Fətullayeva iştirak etdilər.
Monitorinq görüşünü layihənin xarici tərəfdaşı olan İngiltərənin Middlesex Universitetinin dosenti George Dafoulas və Keyfiyyət Təminatı üzrə ekspert Andy Golding, Erasmus+ Milli Ofisinin beynəlxalq layihələr üzrə auditi Zəfər Həsənov, BBU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru dosent Eşqin Bayramov aparırdı.
Monitorinqdə layihənin 3 illik fəaliyyəti, hesabatı, Kefiyyət Təminatı Mərkəzinin yaradılması, universitetdaxili kefiyyətə təsiri, tələbə məmnuniyyət sorğularının həyata keçirilməsi, məzunlarla və işəgötürülənlərlə əməkdaşlıq, tədris proqramlarının, sillabusların Avropa standartlarına uyğunlaşdırılması, EQAC-ın SDU-ya töhfəsi, qarşıya çıxan çətinliklərin necə tənzimlənməsi müzakirə olundu. Kefiyyət təminatı sisteminin üstünlükləri diqqətə çatdırıldı.
Qeyd edək ki, ERASMUS+EQAC layihəsi Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğu ilə həyata keçirilmişdir.
Yerli tərəfdaşlar: Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Mingəçevir Dövlət Universiteti, Naxçıvan Universiteti, Odlar Yurdu Universiteti, Azərbaycan Universiteti.
Xarici tərəfdaşlar: Litva Sosial Tətbiqi Elmlər Universiteti, Alikante Universiteti (İspaniya), Kral Texnologiyalar İnstitutu (İsveç), Middlesex Universiteti (Böyük Britaniya).

Главная страница | Новости | Представители СГУ приняли участие на встрече по итоговому мониторингу проекта ERASMUS + EQAC
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Май 2021 11:34
Представители СГУ приняли участие на встрече по итоговому мониторингу проекта ERASMUS + EQAC
25 мая состоялась встреча по итоговому мониторингу проекта ERASMUS + EQAC, финансируемого Европейской комиссией (Создание и развитие центров обеспечения качества в университетах Азербайджана). На встрече СГУ представляли участники проекта координатор, проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов, менеджер, руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов д.ф.и.Самира Мамедова, декан факультета экономики и управления доц. Айнура Яхъяева, заведующий кафедрой автоматизации процессов проф. Джаваншир Мамедов, директор Центра обеспечения качества (ЦОК) Нихад Гусейнов, специалист ЦОК Садагат Фатуллаева.
Встречу по мониторингу проводили иностранные партнеры по проекту доцент Университета Мидлсекса в Великобритании Джордж Дафулас и эксперт по обеспечению качества Энди Голдинг, аудитор международных проектов национального офиса Erasmus + Зафар Гасанов и проректор БУБ по международным отношениям доц.Эшгин Байрамов.
На встрече обсуждалась деятельность проекта за 3 года, отчет, создание Центра обеспечения качества, влияние на качество в университете, проведение опросов студентов, сотрудничество с выпускниками и работодателями, адаптацию учебных программ и силлабусов европейским стандартам, вклад EQAC в СГУ, решались текущие проблемы. Были подчеркнуты преимущества системы обеспечения качества.
Отметим, что реализацию проекта ERASMUS + EQAC, финансируемого Европейским союзом, координировал Бакинский университета бизнеса, местными партнерами которого являются Министерство образования Азербайджанской Республики, Азербайджанский университет архитектуры и строительства, Сумгаитский государственный университет, Азербайджанский государственный педагогический университет, Азербайджанский технологический университет, Азербайджанский университет туризма и менеджмента, Гянджинский государственный университет, Мингячевирский государственный университет, Нахичеванский университет, Университет Одлар Юрду, Университет Азербайджан. Зарубежными партнерами являются Литовский университет социальных прикладных наук, Университет Аликанте (Испания), Королевский