Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU- nun nümayəndələri ERASMUS+ EQAC layihəsinin yekun monitorinq görüşündə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 27 May 2021 11:34
SDU- nun nümayəndələri ERASMUS+ EQAC layihəsinin yekun monitorinq görüşündə iştirak etdilər
Mayın 25-də Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+ EQAC (Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində yekun monitorinq görüşü keçirildi. SDU tərəfdən layihə heyəti – koordinator Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dos. Natiq Talıbov, menecer Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dos. Aynurə Yəhyayeva, Proseslərin avtomatlaşdırması kafedrasının müdiri prof. Cavanşir Məmmədov, Kefiyyət Təminatı Mərkəzinin (KTM) müdiri Nihad Hüseynov, KTM-in mütəxəssisi Sədaqət Fətullayeva iştirak etdilər.
Monitorinq görüşünü layihənin xarici tərəfdaşı olan İngiltərənin Middlesex Universitetinin dosenti George Dafoulas və Keyfiyyət Təminatı üzrə ekspert Andy Golding, Erasmus+ Milli Ofisinin beynəlxalq layihələr üzrə auditi Zəfər Həsənov, BBU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru dosent Eşqin Bayramov aparırdı.
Monitorinqdə layihənin 3 illik fəaliyyəti, hesabatı, Kefiyyət Təminatı Mərkəzinin yaradılması, universitetdaxili kefiyyətə təsiri, tələbə məmnuniyyət sorğularının həyata keçirilməsi, məzunlarla və işəgötürülənlərlə əməkdaşlıq, tədris proqramlarının, sillabusların Avropa standartlarına uyğunlaşdırılması, EQAC-ın SDU-ya töhfəsi, qarşıya çıxan çətinliklərin necə tənzimlənməsi müzakirə olundu. Kefiyyət təminatı sisteminin üstünlükləri diqqətə çatdırıldı.
Qeyd edək ki, ERASMUS+EQAC layihəsi Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğu ilə həyata keçirilmişdir.
Yerli tərəfdaşlar: Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Mingəçevir Dövlət Universiteti, Naxçıvan Universiteti, Odlar Yurdu Universiteti, Azərbaycan Universiteti.
Xarici tərəfdaşlar: Litva Sosial Tətbiqi Elmlər Universiteti, Alikante Universiteti (İspaniya), Kral Texnologiyalar İnstitutu (İsveç), Middlesex Universiteti (Böyük Britaniya).

Home | News | REPRESENTATIVES OF SSU TOOK PART IN THE FINAL MONITORING MEETING OF THE ERASMUS + EQAC PROJECT
REPRESENTATIVES OF SSU TOOK PART IN THE FINAL MONITORING MEETING OF THE ERASMUS + EQAC PROJECT
On May 25, a final monitoring meeting was held within the framework of the European Commission-funded ERASMUS + EQAC (Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities) project. SSU project staff took part in the meeting - coordinator Vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies Assoc. prof. Natig Talibov, manager, head of the department of International cooperation and foreign students, Ph.D. Samira Mammadova, Dean of the Faculty of Economics and Management Assoc.prof. Aynura Yahyayeva, Head of the Process Automation Department prof. Javanshir Mammadov, Director of the Quality Assurance Center (QAC) Nihad Huseynov, QAC specialist Sadagat Fatullayeva.
The monitoring meeting was chaired by George Dafoulas, Associate Professor at Middlesex University in the UK and Andy Golding, Quality Assurance Expert, Zafar Hasanov, Erasmus + National Office International Project Auditor, and Eshgin Bayramov, BBU Vice-Rector for International Relations.
The monitoring discussed: 3 years of project activity, report, establishment of Quality Assurance Center, impact on university quality, implementation of student satisfaction surveys, cooperation with graduates and employers, adaptation of curricula, syllabi to European standards, EQAC's contribution to SSU, how to handle difficulties. The advantages of the quality assurance system were highlighted.
It should be noted that the ERASMUS + EQAC project was implemented under the coordination of the European Union-funded Baku Business University. Local partners: Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan University of Architecture and Construction, Sumgayit State University, Azerbaijan State Pedagogical University, Azerbaijan University of Technology, Azerbaijan University of Tourism and Management, Ganja State University, Mingachevir State University, Nakhchivan University, Odlar Yurdu University, Azerbaijan University . Foreign partners are Lithuanian University of Social Applied Sciences, University of Alicante (Spain), Royal Institute of Technology (Sweden), University of Middlesex (UK).