Əməkdaşlarımız İngiltərənin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən British Council təşkilatının növbəti vebinarında iştirak etdilər
İyunun 8-də Newcas Universiteti (Böyük Britaniya) və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin ev sahibliyi etdiyi Creative Spark layihəsi çərçivəsində 3-cü silsilə vebinar keçirildi. Vebinarda Sumqayıt Dövlət Universitetinin İnformasiya və Texnologiyalar Mərkəzinin əməkdaşları: Anar Dünyamalıyev və Murad Hüseynli iştirak etdilər.
Vebinarda Dr. Fiona Whitehurst Stanford Universiteti məktəbinin beşmərtəbəli dizayn düşüncə modelini sinifdə həmkarı ilə necə (və nə üçün) istifadə etdiyini izah etdi. Daha sonra dizayn düşüncəsini təşviq etmək üçün hazırlanmış praktik qrup sinif fəaliyyətinin onlayn mühit üçün praktik fəaliyyətə necə uyğunlaşdırdığını göstərdi.
Qeyd edək ki, Dr. Fiona Whitehurst, Newcastle Universiteti Biznes Məktəbində baş müəllim və tədqiqat direktoru kimi fəaliyyət göstərir. Newcastle Universitetinin İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi ilə ortaqlığı 2018-ci ildə başladığından bəri British Council-ın “Creative Spark” proqramında iştirak etmişdir. O, 2019-cu ilin may ayında Azərbaycanın təhsil işçiləri üçün Newcastle təhsil turu təşkil etmiş və ilin sonunda yaradıcı müəssisələrlə işləyən istedadlı tələbələrin iş problemləri, planları və hədəfləri barədə yeni fikirlər təqdim etmək üçün işləyən bacarıqlı tələbələri görən yenilikçi bir seminar olan Createathon'u aparmaq üçün Bakıya gəlmişdir. Onun tədqiqatları dərin keyfiyyət araşdırmaları yolu ilə proseslərini və metodlarını anlamaq üçün mikromüəssisələrlə qarşılıqlı əlaqəyə yönəlmişdir. Dr. Fiona Whitehurst Biznes məktəbində “Yaradıcılıq: incəsənət, biznes, yaradıcılıq üzrə magistr proqramlarımızdakı nəzəriyyələr, tətbiqetmələr və innovasiya, yaradıcılıq və sahibkarlıq üzrə magistr dərəcələri” adlı bir modulu tədris edir.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в очередном вебинаре British Council Англии, функционирующем в Азербайджане
Сотрудники СГУ приняли участие в очередном вебинаре British Council Англии, функционирующем в Азербайджане
8 июня Университет Newcas (Великобритания) и Центр анализа экономических реформ и коммуникации провели 3-ий вебинар в рамках проекта Creative Spark. В вебинаре приняли участие сотрудники Центра информации и технологий СГУ Анар Дуньямалыев и Мурад Гусейнли.
На вебинаре Dr. Fiona Whitehurst вместе с коллегой объяснила как (и для чего) применяется в классе предполагаемая дизайнерская пятиэтажная модель школы Стэндфордского Университета. Далее с целью продвижения предполагаемой дизайнерской модели было показано практическое соответствие подготовленной группы деятельности к онлайн среде.
Следует отметить, что Dr. Fiona Whitehurst работает в Школе бизнеса Ньюкаслского Университета в качестве ст.преподавателя и директора (по исследованиям). После начала совместной работы в 2018 году Ньюкаслского Университета с Центром анализа экономических реформ и коммуникации, они стали участниками программы Creative Spark организации British Council.
В мае 2019 года она организовала образовательный тур Newcаst для сотрудников образования Азербайджана и приезжала в Баку в конце года для организации семинара по представлению проблем, планов и целей талантливых студентов, сотрудничающих с креативными предприятиями. Её исследования направлены на взаимосвязь микропредприятий для понятия процессов и методов путем анализа. Dr. Fiona Whitehurst преподает модуль «Теории и применение магистерских программ по творчеству, искусству, бизнесу и магистерские степени по инновациям, творчеству и предпринимательству».