ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində SDU işçi qurupunun kafedra heyəti ilə görüşü
İyulun15-də ERASMUS+ EQAC Azərbaycan Ali təhsil müəssisələrində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) Tarix və onun tədrisi metodikası kafedrasının əməkdaşları ilə görüş baş tutdu. Layihənin SDU tərəfdən koordinatoru Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbovdur.
Görüşdə kafedra müdiri dosent Sona Məhərrəmova, kafedranın əməkdaşları, İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzinin əməkdaşı, Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov, layihənin SDU tərəfdən meneceri t.f.d. Samirə Məmmədova iştirak etdi. Görüşün məqsədi layihə çərçivəsində görülən işlərin hesabatının, monitorinq görüşünün nəticələrinin müzakirəsi idi. Layihənin iş planına əsasən həyata keçirilən fəaliyyət, hesabat və monitorinqin nəticələrinin kafedralarda müzakirəsi keçirilməlidir. Yeni tədris ilində digər kafedralar, adminstrativ heyət ilə müzakirələrin davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, ERASMUS+EQAC Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi, Bakı Biznes Universitetinin koordinasiya etdiyi layihədir. Layihənin Azərbaycandan 10, Avropadan 4 tərəfdaşı var. İngiltərənin Middlesex Universiteti, İspaniyanın Alikante Universiteti, İsveçin Kral Texnologiyalar Universiteti, Litvanın SMK Universitetinə təlim məqsədilə səfərlər həyata keçirilmiş, ən yaxşı Avropa təcrübəsi öyrənilmiş, milli baza əsasında Azərbaycanda tətbiq edilmişdir. Layihə heyəti final konfransında müvəffəqiyyətlə təmsil olunmaq üçün işini uğurla davam etdirir.

Главная страница | Новости | Состоялась встреча рабочей группы СГУ проекта ERASMUS + EQAC с сотрудниками кафедры
Yerləşdirilmə tarixi : 16 Июль 2021 16:47
Состоялась встреча рабочей группы СГУ проекта ERASMUS + EQAC с сотрудниками кафедры
15 июля в рамках проекта ERASMUS + EQAC состоялась встреча с сотрудниками кафедры истории и методики ее преподавания Сумгаитского государственного университета. Координатором проекта от СГУ выступил проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов.
На встрече приняли участие заведующая кафедрой доц. Сона Магеррамова, сотрудники кафедры, сотрудник Центра информационных технологий, руководитель Центра обеспечения качества Нихад Гусейнов, менеджер проекта от СГУ д.ф.и. Самира Мамедова. Целью встречи было обсуждение отчета о проделанной в рамках проекта работе и итогов мониторингового собрания. Было отмечено, что на кафедрах необходимо провести обсуждение итогов отчета и мониторинга, проведенных в соответствии с рабочим планом проекта мероприятий. В новом учебном году планируется продолжить обсуждения с другими кафедрами и административными работниками.
Следует отметить, что ERASMUS + EQAC - это проект, финансируемый Европейской Комиссией и координируемый Бакинским Университетом Бизнеса. Проект имеет 10 партнеров из Азербайджана и 4 из Европы. Были организованы учебные поездки в Университет Англии Миддлсекс, Университет Испании Аликанте, Королевский технологический университет Швеции, Литовский университет SMK с целью изучения передового европейского опыта с последующим применением в Азербайджане. Команда проекта продолжает свою работу, чтобы быть на высоком уровне представить университет на Заключительной конференции.