Əsas səhifə | Xəbərlər | Gənc yazarla tələbələrimiz arasında onlayn formatda görüş keçirildi
İyulun 22-də Sumqayıt Dövlət Universitetində gənc yazar Pərvin Nurəliyeva ilə bir qrup tələbələr arasında onlayn formatda görüş keçirildi.
Qeyd edək ki, universitet tələbələrində kitaba həvəs və marağın artırılması məqsədilə “Ən yaxşı Dostum – Kitab” klubu fəaliyyətə başlayıb. Klubun açılışında gənc yazar Pərvin Nurəliyeva, SDU TGT sədri Tayfun Hacılı və kitabsevər tələbələr iştirak etdilər.
Tədbirdə “Ən yaxşı Dostum – Kitab” klubunun sədri Aypara Əliyeva klubun fəaliyyəti və gələcəkdə görüləcək planlar haqqında tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verdi. Daha sonra oxuculara öz yaradıcılığından danışan Pərvin Nurəliyeva onlarla ədəbiyyata dair fikirlərini də bölüşdü, yazarlıq arzusunda olan görüş iştirakçılarına tövsiyələrini verdi. Həmçinin klubla bağlı öz fikir və təkliflərini bildirdi və tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırdı.

Home | News | AN ONLINE MEETING BETWEEN THE YOUNG WRITER AND SSU STUDENTS
An online meeting between young writer Parvin Nuraliyeva and a group of students was held at Sumgayit State University on July 22.
It should be noted that the "Best Friend - Book Club" has been launched to increase the interest and interest of university students in books. The opening of the club was attended by young writer Parvin Nuraliyeva, chairman of SSU SYO Tayfun Hajili and book-loving students.
At the event, the chairman of the "Best Friend - Book Club" Aypara Aliyeva gave detailed information about the activities of the club and future plans. Afterwards, Parvin Nuraliyeva told the readers about her work, shared her views on literature with them, and gave recommendations to the participants of the meeting who wanted to write. She also expressed her views and suggestions about the club and answered questions from students.