Sumqayıt Dövlət Universitetində abituriyentlərin sənəd qəbulu onlayn aparılacaq
Sumqayıt Dövlət Universitetində koronavirus (COVİD-19) pandemiyası dövründə 2021/2022-ci tədris ilində bakalavr səviyyəsinə qəbul olmuş şəxslər https://portal.edu.az portalına daxil olub onlayn formada qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Onlayn qeydiyyat üçün tələb olunan sənədlər:
2. Attestat və ya diplomun surəti (subbakalavrlar diplomun surəti);
3. Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
4. 3x4 sm ölçülü fotoşəkilin surəti;
5. Hərbi biletin (hərbi xidmətdə olmayanlar üçün çağırış vəsiqəsi) surəti;
6. Tərcümeyi-halın surəti;
7. Ödənişli əsaslarla qəbul olan abituriyentlərdən təhsil haqqının ödənilməsi barədə qəbzin surəti. Təhsil haqqı Kapital bank ASC-nin respublika üzrə istənilən filialında Sumqayıt Dövlət Universitetinin hesabına, abituriyentin adı, soyadı, ata adı və şəxsiyyət vəsiqəsinin seriyası qeyd olunmaqla ödənilir.
İmtiyazlı abituriyentlər tərəfindən əlavə olaraq aşağıda qeyd olunan sənədlərin təqdim edilməsi mütləqdir:
a) Hər iki valideynini itirmiş və valideyn himayəsindən məhrum olmuş abituriyentlər:
1. Abituriyentin doğum haqqında şəhadətnaməsinin surəti;
2. Valideyn(lər)in ölüm haqqında şəhadətnaməsinin surəti;
3. Valideynin əlillik haqqında sənədinin surəti.
b) Məcburi köçkün olan abituriyentlər:
1. Özünün məcburi köçkün vəsiqəsinin surəti;
c) I və II dərəcə əlilliyi olan şəxslər, eləcə də 18 yaşınadək sağlamlıq imkanları məhdud olan abituriyentlərin sənədlərinin surəti.
d) Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün, müstəqilliyinin və konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı əlil olmuş vətəndaşların övladları:
2. Valideynin əlillik haqqında arayışının surəti.
e) Şəhid ailəsinin üzvü olan abituriyentlər:
2. Valideyninin və ya himayədarının şəhid statusunu təsdiq edən vəsiqəsinin surəti.
Qeydiyyatı təsdiqlənmiş abituriyentlər aşağıda göstərilən sənədləri SDU-ya gələn zaman müvafiq fakültələrinə təqdim etməlidir:
2. Attestat və ya diplomun əsli;
3. Subbakalavrlar diplomun əsli;
6. Ödənişli əsaslarla qəbul olunmuş Azərbaycan Respublikasının Qanunvericiliyində nəzərdə tutulmuş imtiyazlı şəxslər (məcburi köçkünlər, şəhid ailələri, Qarabağ müharibəsi əlillərinin övladları, valideyn himayəsindən məhrum olanlar) üçün imtiyazlı olduğunu təsdiq edən sənədin notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti.
Onlayn qeydiyyat sentyabrın 7-dən 20- dək davam edəcək.
Sumqayıt Dövlət Universitetinə daxil olmuş abituriyentlər əlavə məlumat əldə etmək üçün ixisaslarına uyğun fakültə ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

Главная страница | Новости | Прием документов абитуриентов в Сумгаитском государственном университете будет осуществляться в режиме онлайн
Прием документов абитуриентов в Сумгаитском государственном университете будет осуществляться в режиме онлайн
К сведению абитуриентов, поступивших в бакалавриат!
Лица, поступившие в бакалавриат в период пандемии короновируса (COVİD-19) в 2020-2021 учебном году, могут войти сюда и пройти регистрацию в формате онлайн.
Документы, требуемые для онлайн –регистрации:
1. Номер дела (6-тизначный) и PİN код;
2. Аттестат или копия диплома (копия диплома суббакалавра);
3. Копия удостоверения личности;
4. Копия фотографии 3х4 см;
5. Копия военного билета (для не служивших призывное удостоверение);
6. Копия автобиографии;
7. Копия квитанции об оплате обучения для абитуриентов, поступивших на платной основе. Оплата производится в любом филиале ОАО Капитал –банк на счет Сумгаитского государственного университета с регистрацией имени, фамилии, отчества и серии удостоверения абитуриента.
Абитуриенты, имеющие льготы, в обязательном порядке должны представить следующие документы:
а) Абитуриенты, лишенные обоих родителей или лишенных родительской опеки:
1. Копию свидетельства о рождении абитуриента;
2. Копию свидетельства о смерти родителя (-лей);
3. Копию свидетельства об инвалидности родителя.
б) Абитуриенты, являющиеся вынужденными переселенцами:
1 копию удостоверения, подтверждающего статус вынужденного переселенца.
в) Лица, имеющие I и II группу инвалидности, а также абитуриенты с ограниченными физическими возможностями до 18 лет, копию документов.
г) Дети граждан, ставших инвалидами при защите территориальной целостности, независимости и конституционного строя Азербайджанской Республики:
2. Копию справки об инвалидности родителя.
д) Абитуриенты, являющиеся членом семьи шехида:
2. Копию свидетельства, подтверждающую статус шехида родителя или опекуна.
Абитуриенты, регистрация которых подтверждена, должны представить нижеследующие документы на соответствующие факультеты при явке в СГУ:
1. Копию удостоверения личности в 3-х экземплярах;
2. Подлинник аттестата или диплома;
3. Подлинник диплома суббакалавра;
5. Медицинскую справку;
6. Лица, поступившие на платной основе и имеющие льготы, предусмотренные законодательством Азербайджанской Республики (вынужденные переселенцы, семьи шехидов, дети инвалидов Карабахской войны и лишенные родительской опеки) должны представить копию документа, заверенного в нотариальном порядке, подтверждающего право на льготу.