Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun dosenti Valeh Məmmədovun 80 illik yubileyi qeyd olundu
Sentyabrın 15-də SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının dosenti Valeh Məmmədovun 80 illik yubileyinə həsr olunmuş görüş karantin (qaydalarına riayət olunaraq) keçirildi.
Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov yubilyarın mənalı ömür yolundan, əmək fəaliyyətindən, gənc mühəndis kadrların hazırlanması istiqamətindəki xidmətlərindən danışdı. Rektor çıxışının sonunda “Uzunmüddətli səmərəli elmi-pedaqoji və ictimai fəaliyyətinə görə və anadan olmasının 80 illik yubileyi munasibətilə” Valeh Məmmədova fəxri fərman və pul mükafatı təqdim etdi.
Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev və digər natiqlər respublikada ali təhsilli mühəndis–texniki kadrların hazırlanmasında alimin səmərəli fəaliyyətindən söz açdılar. Valeh Məmmədovu mühəndislik elmi sahəsində fenomenal bilik və zəkaya, əsl ziyalılıq, alimlik və vətəndaşlıq mövqeyinə malik olan, sadə, xeirxah və müdrik insan, elm fədaisi kimi xarakterizə edərək, onunla bağlı xoş xatirələrini danışdılar, keçdiyi şərəfli ömür yoluna nəzər saldılar.
Sonda dosent Valeh Məmmədov ona ünvanlanan xoş sözlərə və təbriklərə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova və çıxışçılara minnətdarlığını bildirdi.

В СГУ отметили 80-летний юбилей доцента Валеха Мамедова
15 сентября с соблюдением правил карантина прошло собрание, посвященное 80-летию доцента кафедры автоматизации технологических процессов инженерного факультета СГУ Валеха Мамедова.
Ректор университета проф. Эльхан Гусейнов рассказал о жизни юбиляра, о его трудовой деятельности, о заслугах по подготовке молодых инженеров. В завершение выступления ректор вручил Валеху Мамедову почетную грамоту и денежную награду за многолетнюю плодотворную научно-педагогическую и общественную деятельность и по случаю 80-летнего юбилея.
Декан факультета инженерии доц. Улдуз Агаев и другие выступающие рассказали о плодотворной работе ученого по подготовке высококвалифицированных инженерно-технических кадров в стране. Они рассказали о славном жизненном пути Валеха Мамедова и охарактеризовали его как простого, доброго и мудрого человека с феноменальными знаниями и интеллектом в области инженерных наук, истинной интеллектуальной, научной и гражданской позицией, полностью посвятившего себя науке и поделились воспоминаниями связанными с ним.
В завершение доц. Валех Мамедов поблагодарил ректора университета проф. Эльхана Гусейнова и выступающих коллег за добрые слова и поздравления в его адрес.