Əsas səhifə | Xəbərlər | Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi
Sentyabrın 27-də Azərbaycan ərazisində Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşmüş, ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda etmiş bütün şəhidlərimizin xatirəsi saat 12:00-da bir dəqiqəlik sükutla yad edildi, ölkə ərazisində nəqliyyatın və piyadaların hərəkəti dayandırıldı. Elə həmin vaxtda Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəhbərliyi və tələbə heyəti şəhidlik zirvəsinə ucalan tələbə-məzunların universitetin həyətində yaradılmış xatirə abidəsinin önündə düzüldü və Vətənimizin azadlığı, ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyev Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsinin yad edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.

Home | News | THE MEMORY OF THE MARTYRS OF THE PATRIOTIC WAR COMMEMORATED WITH A MINUTE OF SILENCE
On September 27, at 12:00, a minute of silence was observed in memory of all the martyrs who fought heroically in the Great Patriotic War and sacrificed their lives for the territorial integrity of our country, and traffic and pedestrians were stopped in the country.
At the same time, the administration and students of Sumgayit State University stood in front of the memorial to the martyrs and graduates erected in the courtyard of the university, and the souls of our martyrs who died for the freedom and territorial integrity of our country were commemorated with a minute of silence.
It should be noted that President Ilham Aliyev signed an order to commemorate the martyrs of the Great Patriotic War.