Əsas səhifə | Xəbərlər | Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları şəhid Seyfəddin Balağayevin Anım mərasimində iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 11 Oktyabr 2021 11:00
Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları şəhid Seyfəddin Balağayevin Anım mərasimində iştirak etdilər
Şabran şəhərində Böyük Qələbə ilə başa çatan 44 günlük Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalan Şəhidimiz Balağayev Seyfəddin Vahid oğlunun oktyabrın 9-da Anım günü keçirildi.
Anım mərasimində Rayon İcra Hakimiyyətinin rəsmiləri, şəhidin ailə üzvləri, qazilər, ictimaiyyət nümayəndələri və məzunu olduğu Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları: dekan müavini, baş müəllim K.R. Hacıyeva, Bərk cisim və yarımkeçiricilər fizikası kafedrasının müdiri professor M.M.Zərbəliyev, Fizika və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent F.Ə.Məmmədov, Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent T.K.Hüseynov, Elektrotexnika və energetika kafedrasının müdiri dosent N.M.Hacıbalayev, Elektrotexnika və energetika kafedrasının baş müəllimi S.M.Cabbarova, Elektromexanika kafedrasının müəllimi K.A.Ağaxanova, tütor T.S.Ələkbərova və tələbələr iştirak etdi.
Əvvəlcə Şabran rayonunda şəhidin məzarı ziyarət edildi və məzarı üstə əklil və gül dəstələri qoyuldu, xatirəsi yad edildi.
Mərasimdə 44 günlük Zəfər yürüşündə qəhrəmanlıqla döyüşən qüdrətli Azərbaycan Ordusunun şücaətindən söhbət açıldı. Bildirildi ki, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə torpaqlarımız yağı düşməndən azad edildi. Canını fəda edərək əsl qəhrəmanlıq göstərən şəhidlərimizin qanı ilə Azərbaycanın şanlı tarixi yazıldı. Bu amal uğrunda şəhid olan qəhrəmanlar hər zaman xalqımızın qəlbində yaşayacaq.
Qeyd edək ki, 23 yaşlı Seyfəddin Balağayev Vətən müharibəsi başlayan zaman həqiqi hərbi xidmətdə olub. İlk gündən savaşa qatılan gənc qəhrəman Füzuli uğrunda gedən döyüşdə şəhadətə yüksəlib.

Главная страница | Новости | Сотрудники факультета физики и электроэнергетики приняли участие в церемонии поминовения шехида Сейфеддина Балагаева
Yerləşdirilmə tarixi : 11 Октябрь 2021 11:00
Сотрудники факультета физики и электроэнергетики приняли участие в церемонии поминовения шехида Сейфеддина Балагаева
9 октября в Шабране состоялась церемония поминовения шехида Балагаева Сейфеддина Вахид оглу.
На церемонии присутствовали представители исполнительной власти района, члены семьи шехида, ветераны, общественные деятели и сотрудники факультета физики и электроэнергетики Сумгаитского государственного университета: заместитель декана ст. преп. К.Р. Гаджиева, зав. кафедрой физики твердого тела и полупроводников проф. М.М.Зарбалиев, зав. кафедрой физики и методики ее преподавания доц. Ф.А. Мамедов, зав. кафедрой электромеханики доц. Т.К. Гусейнов, зав. кафедрой электротехники и энергетики доц. Н.М. Гаджибалаев, ст. преподаватель кафедры электротехники и энергетики С.М. Джаббарова, преподаватель кафедры электромеханики К.А. Агаханова, тютор Т.С. Алекберова и студенты.
Участники церемонии посетили могилу шехида в Шабранском районе и возложили венки на его могилу.
На церемонии было отмечено, что под руководством Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева за 44 дня наша доблестная армия освободила от врага наши земли. Славная история Азербайджана написана кровью наших шехидов, проявивших настоящий героизм и отвагу. Герои отдавшие свои жизни за свободу Родины всегда будут жить в сердцах нашего народа.
Отметим, что 23-летний Сейфеддин Балагаев с первого дня участвовавший в войне, погиб в битве за Физули.