Filologiya fakültəsində 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirildi
Noyabrın 6-da Filologiya fakültəsində professor-müəllim və tələbələrin iştirakı ilə onlayn formatda 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş "Zəfər Günü" adlı tədbir keçirildi.
Əvvəlcə ərazi bütövlüyümüzün qorunması, bərpası, torpaqlarımızın işğaldan azad edilməsi uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Tədbiri giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva açaraq, iştirakçıları qarşıdan gələn Zəfər Günü münasibətilə təbrik etdi və bu tarixi qələbənin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Qeyd etdi ki, bu qələbəni bizə yaşadan Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyəti, siyasi iradəsi, güclü ordumuz, rəşadətli əsgər və zabitlərimizdir. Artıq bütün şəhidlərimizin qisası alındı. Bir sözlə, bu günü biz gözləyirdik və artıq bunu yaşamaq bizə qismət oldu. Qarabağ Azərbaycandır!
Tədbir “Zoom” platforması üzərindən keçirildi və belə böyük qələbə gününü həvəslə qeyd etmək üçün 260 nəfər tələbə və müəllim heyəti iştirak etdi. Bu həm fakültə, həm də universitet üçün çox qürurverici haldır. Fakültənin 934 və 919-cu qrup tələbələri olan Şahvələdov Hümbət və Mirzəli Aysel aparıcı qismində çıxış edərək bildirdilər ki, Ali Baş Komandanımızın düşünülmüş strategiyası, siyasi iradəsi və qətiyyəti sayəsində ordu ilə xalqın sarsılmaz birliyi təmin olunaraq qazanılan tarixi Zəfərdən sonra qərinələr keçəcək, illər ötəcək, tarix isə bu şanlı Qələbəni xalqımızın taleyinin ən parlaq səhifəsi kimi heç vaxt unutmayacaq. Xalqımız üçün 8 Noyabr - Zəfər Günü kimi qeyd olunan ən böyük bayramdır.
Fakültə rəhbərliyi və professor-müəllim heyəti çıxışları ilə fərqlənən tələbələrə minnətdarlıq ifadə etdi. Xüsusi təşəkkür isə tədbirin ssenarisini hazırlamış, eləcə də tələbələrin bədii hazırlığına yardım etmiş Filologiya fakültəsi Tələbə Gənclər Təşkilatınin sədri Tamara Köçərli və 938-ci qrup tələbəsi Lalə Xəlilovaya ünvanlandı.

Home | News | AN EVENT DEDICATED TO NOVEMBER 8 - VICTORY DAY AT THE FACULTY OF PHILOLOGY
An event entitled "Victory Day" dedicated to November 8 - Victory Day was held on November 6 at the Faculty of Philology with the participation of professors and students.
A minute of silence was observed in memory of the sons of the Motherland who died for the liberation from occupation. The event was opened by the Dean of the Faculty, Associate Professor Sevinj Hamzayeva, who congratulated the participants on the upcoming Victory Day and spoke about the importance of this historic victory. She noted that it was the determination, political will, strong army, brave soldiers and officers that gave us this victory. “Now all our martyrs have been avenged. In short, we have been waiting for this day and we are lucky to live it. Karabakh is Azerbaijan!”
The event was held on the Zoom platform and was attended by 260 students and teachers to celebrate such a great victory day. This is a matter of great pride for both our faculty and our university. Shahvaladov Humbat and Mirzali Aysel, students of groups 934 and 919 of the faculty, acted as leaders. They delivered speech: “Thanks to the well-thought-out strategy, political will, and determination of our Supreme Commander-in-Chief, a historic victory was achieved by ensuring the unshakable unity of the army and the people. After the victory, many years will pass, and history will never forget this glorious victory as the brightest page of the destiny of our people. We will never forget this glorious victory as the brightest page of the destiny of our people. November 8 is the biggest holiday for our people, celebrated as Victory Day”.
The faculty administration and teaching staff thanked our students for their speeches. Special thanks were addressed to Tamara Kocharli, Chairwoman of the Student Youth Organization of the Faculty of Philology, and Lala Khalilova, a student of the 938 group, who prepared the scenario of the event, as well as assisted in the artistic training of students.