Əməkdaşımız  “Ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrinin təsirinin ölçülməsi” araşdırmasının təqdimat mərasimində iştirak etdi
Noyabrın 16-da Landmark Plazada Milli ERASMUS+Azərbaycan Ofisinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində həyata keçirilən Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdirilən ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrinin təsirinin ölçülməsi istiqamətində aparılan araşdırmanın təqdimat mərasimi keçirildi.
Tədbirin əsas məqsədi növbəti il üçün Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdirilən beynəlxalq layihələrin yeni tələbləri, prioritet istiqamətləri və gələcək perspektivləri barədə məlumat vermək idi.
Ənənəvi formada keçirilən təqdimat mərasimini Milli ERASMU+Azərbaycan Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov açaraq Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin nümayəndələrini və tədbir iştirakçılarını salamladı və “Gələcəyə yönələrkən keçmişin təsirinin ölçülməsi” ERASMUS+Azərbaycanda (2014-2020) və növbəti illər üçün proqramın icmalı (2021-2027) mövzusunda çıxış etdi.
Eyni zamanda, aparılan tədqiqatın nəticələri həyata keçirilən layihələrin Azərbaycanda ali təhsilin inkişafına, yerli mütəxəssislərin beynəlxalq təcrübə qazanmasına, ümumiyyətlə, Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinin Avropa ali təhsil məkanının tələblərinə uyğunlaşdırılmasını qiymətləndirməyə imkan verən bir vasitə olduğunu xüsusilə vurğuladı.
Tədbirdə ali təhsil müəssisələrinin, dövlət qurumlarının, vətəndaş cəmiyyətlərinin və digər ERASMUS+ iştirakçılarının nümayəndələri iştirak edirdi.
Görüşdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva təmsil edirdi.

Главная страница | Новости | Сотрудница СГУ участвовала в церемонии презентации исследования «Измерение влияния проектов укрепления потенциала в высшем образовании»
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Ноябрь 2021 13:37
Сотрудница СГУ участвовала в церемонии презентации исследования «Измерение влияния проектов укрепления потенциала в высшем образовании»
16 ноября в Landmark Plaza проводилась презентация исследования, проводимого в направлении измерения влияния проектов укрепления потенциала в высшем образовании, организованная Национальным офисом Erasmus+ Азербайджан. Основной целью мероприятия являлось ознакомление с информацией о новых требованиях, приоритетных направлениях и будущих перспективах международных проектов, финансируемых со стороны Евросоюза.
Церемонию презентации, проводимой в традиционной форме, открыл руководитель Национального офиса Erasmus+ Парвиз Багиров. Он поприветствовал представителей Министерства образования АР и участников мероприятия и выступил с темой «Измерение влияния прошлого в стремлении в будущее, Erasmus+ в Азербайджане (2014-2020) и обзор программы для очередных лет» (2021-2027). Он особо отметил, что проведенные исследования являются средством, способствующим развитию высшего образования в стране, приобретению международного опыта местными специалистами, оцениванию соответствия деятельности азербайджанских вузов требованиям европейского пространства высшего образования.
В мероприятии принимали участие представители государственных структур, гражданских обществ и другие участники Erasmus+.
Сумгаитский государственный университет во встрече представляла зав. Отделом международного сотрудничества и иностранных студентов Садагат Фатуллаева.