Əməkdaşımız  “Ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrinin təsirinin ölçülməsi” araşdırmasının təqdimat mərasimində iştirak etdi
Noyabrın 16-da Landmark Plazada Milli ERASMUS+Azərbaycan Ofisinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində həyata keçirilən Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdirilən ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrinin təsirinin ölçülməsi istiqamətində aparılan araşdırmanın təqdimat mərasimi keçirildi.
Tədbirin əsas məqsədi növbəti il üçün Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdirilən beynəlxalq layihələrin yeni tələbləri, prioritet istiqamətləri və gələcək perspektivləri barədə məlumat vermək idi.
Ənənəvi formada keçirilən təqdimat mərasimini Milli ERASMU+Azərbaycan Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov açaraq Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin nümayəndələrini və tədbir iştirakçılarını salamladı və “Gələcəyə yönələrkən keçmişin təsirinin ölçülməsi” ERASMUS+Azərbaycanda (2014-2020) və növbəti illər üçün proqramın icmalı (2021-2027) mövzusunda çıxış etdi.
Eyni zamanda, aparılan tədqiqatın nəticələri həyata keçirilən layihələrin Azərbaycanda ali təhsilin inkişafına, yerli mütəxəssislərin beynəlxalq təcrübə qazanmasına, ümumiyyətlə, Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinin Avropa ali təhsil məkanının tələblərinə uyğunlaşdırılmasını qiymətləndirməyə imkan verən bir vasitə olduğunu xüsusilə vurğuladı.
Tədbirdə ali təhsil müəssisələrinin, dövlət qurumlarının, vətəndaş cəmiyyətlərinin və digər ERASMUS+ iştirakçılarının nümayəndələri iştirak edirdi.
Görüşdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva təmsil edirdi.

Home | News | SSU REPRESENTATIVE PARTICIPATED IN THE PRESENTATION OF THE STUDY
On November 16, Landmark Plaza hosted a presentation of a study organized by the National Erasmus + Azerbaijan Office to measure the impact of EU-funded capacity building projects in Azerbaijani higher education institutions.
The main purpose of the event was to inform about the new requirements, priorities, and future prospects of international projects funded by the European Union for the next year.
Opening the traditional presentation, Parviz Baghirov, Head of the National Erasmus + Office, greeted the representatives and participants of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and spoke on “Measuring the Impact of the Past while focusing on the Future” Erasmus + Azerbaijan (2014-2020) and next generation program overview (2021-2027).
At the same time, the results of the study emphasized that the implemented projects are a tool for the development of higher education in Azerbaijan, gaining international experience of local specialists, and assessing the adaptation of Azerbaijani higher education institutions to the requirements of the European Higher Education Area.
The event was attended by representatives of higher education institutions, government agencies, civil society, and other Erasmus + stakeholders.
Sumgayit State University was represented at the meeting by Sadagat Fatullayeva, Head of the Department of International Cooperation and Foreign Students.