Sumqayıt Dövlət Universitetində Nizami Gəncəvinin 880 illiyinə həsr olunmuş fakültələrarası voleybol spartakiadasına start verildi
2021-ci ildə dahi Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Nizami Gəncəvinin anadan olmasının 880 illiyi qeyd olunur. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev 5 yanvar tarixli Sərəncamı ilə qüdrətli söz və fikir ustadının insanları daim əxlaqi kamilliyə çağıran və yüksək mənəvi keyfiyyətlər aşılayan zəngin yaradıcılığının bəşər mədəniyyətinin nailiyyəti kimi müstəsna əhəmiyyətini nəzərə alaraq, 2021-ci ili ölkəmizdə “Nizami Gəncəvi İli” elan etdi. Bu istiqamətdə Sumqayıt Dövlət Universitetində “Nizami Gəncəvi İli” ilə bağlı Tədbirlər Planı hazırlandı. Tədbirlər Planına müvafiq olaraq, Nizami Gəncəvinin zəngin irsinin öyrənilməsi və tələbə gənclər arasında geniş təşviq edilməsi istiqamətində elmi konfranslar, seminarlar, mühazirələr, dəyirmi masalar təşkil edilmişdir. Keçirilən tədbirlərin davamı olaraq noyabrın 22-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və İdman klubunun təşkilatçılığı ilə Nizami Gəncəvinin 880 illiyinə həsr olunmuş fakültələrarası voleybol spartakiadasına start verildi. Yarışda Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələrindən ibarət 8 komanda iştirak etdi, hər komanda 12 nəfərdən ibarətdir.

Home | News | INTERFACULTY VOLLEYBALL SPARTAKIAD KICKS OFF AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY DEDICATD TO THE 880TH ANNIVERSARY OF NIZAMI GANJAVI
Yerləşdirilmə tarixi : 22 November 2021 11:29
INTERFACULTY VOLLEYBALL SPARTAKIAD KICKS OFF AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY DEDICATD TO THE 880TH ANNIVERSARY OF NIZAMI GANJAVI
In 2021, the 880th anniversary of the birth of the great Azerbaijani poet and thinker Nizami Ganjavi will be celebrated. By the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated January 5, 2021 was declared the "Year of Nizami Ganjavi" in our country, taking into account the exceptional importance of the rich master's creative work, which always calls people to moral perfection and instills high spiritual qualities. In this regard, Sumgayit State University has prepared a Plan of events for the "Year of Nizami Ganjavi." In accordance with the Plan of events, scientific conferences, seminars, lectures, round tables were organized to study the rich heritage of Nizami Ganjavi and promote it among students.
As a continuation of the events, an interdepartmental volleyball spartakiad dedicated to the 880th anniversary of Nizami Ganjavi was organized by the Student Trade Union Committee and Sports Club at Sumgayit State University on November 22. 8 teams consisting of students of Sumgayit State Technical College under Sumgayit State University and SSU participated in the competition. Each team consists of 12 people.