Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun alimi UDNTU-nun Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun tələbə-müəllim heyətinə mühazirə oxudu
Yerləşdirilmə tarixi : 13 Dekabr 2021 23:00
SDU-nun alimi UDNTU-nun Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun tələbə-müəllim heyətinə mühazirə oxudu
Dekabrın 13-də SDU-nun Fizika və elektroenergetika fakültəsi Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun tələbə-müəllim heyəti üçün “Axın vibrasiyalı-tezlik maye sıxlıqölçənləri” mövzusunda onlayn mühazirə oxudu.
Əvvəlcə dosent Turqay Hüseynov Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədovaya və Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun direktoru prof. Z.X.Pavlovaya mühazirənin keçirilməsi üçün yaratdıqları şəraitə görə təşəkkürünü bildirdi. Qeyd etdi ki, ali məktəblər arasında təhsil və elm sahəsində nəzərdə tutulmuş birgə layihələr çərçivəsində təşkil olunmuş tədbirlər tələbə, magistrant, dissertant, professor və müəllim heyətinin qarşılıqlı olaraq aktiv iştirak etmələri üçün mühazirələrin mütəmadi keçirilməsi, Azərbaycan və Rusiya ali məktəbləri arasında qarşılıqlı əlaqələrin möhkəmlənməsində böyük rol oynayır.
Mühazirənin sonunda fikir mübadiləsi aparıldı, dosent Turqay Hüseynov mövzu ilə bağlı iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırdı.

Главная страница | Новости | Доцент СГУ прочитал лекцию группе студентов и преподавателей Института цифровых систем, автоматизации и энергетики УГНТУ
Yerləşdirilmə tarixi : 13 Декабрь 2021 23:00
Доцент СГУ прочитал лекцию группе студентов и преподавателей Института цифровых систем, автоматизации и энергетики УГНТУ
13 декабря зав. кафедрой электромеханики факультета Физики и электроэнергетики доцент Тургай Гусейнов прочитал онлайн-лекцию на тему «Плотномеры, измеряющие вибрационно-частотную жидкость» для группы студентов и преподавателей Института цифровых систем, автоматизации и энергетики Уфимского государственного нефтяного технического университета.
Вначале доцент Тургай Гусейнов поблагодарил декана факультета Физики и электроэнергетики доцента Тамеллу Ахмедову и директора Института цифровых систем, автоматизации и энергетики профессора З.Х.Павлову за предоставленную возможность для прочтения лекции. Он отметил, что организация мероприятий в рамках совместных проектов играет большую роль в укреплении сотрудничества и дружбы между вузами Азербайджана и России.