ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi və SDU-nun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən təlimlərin I mərhələsi başa çatdı
ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi və SDU-nun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən təlimlərin I mərhələsi yekunlaşdı.
Məlumat verdiyimiz kimi, oktyabrın 18-dən SDU-nun Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşəbbüsü ilə universitetin ingilis dili müəllimlərini beynəlxalq səviyyədə tətbiq edilən yeni tədris metodları ilə tanış etmək və dil bacarıqlarının akademik səviyyədə istifadəsini inkişaf etdirmək məqsədilə ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən “Akademik məqsədlər üçün ingilis dili” adlı 11 həftəlik təlimlərə start verilmişdir.
“Akademik məqsədlər üçün ingilis dili” və “İngilis dilində akademik yazı” kursunun təlimçisi, ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən təqdim olunmuş ingilis dilinin tədrisi metodikası və “TESOL” üzrə mütəxəssis Maykl Moak idi. Təlimin yekununda ümumi onlayn imtahan təşkil olundu. Təlimlərdə aktiv iştirak edərək yüksək müvəffəqiyyət göstəricisi əldə etmiş iştirakçılar ABŞ Səfirliyinin sertifikatlarına layiq görüldülər.
Qeyd edək ki, cari ilin fevral ayının 15-dən təlimlərin növbəti mərhələsi SDU-nun digər fənlərini tədris edən müəllim-pedaqoji heyəti üçün nəzərdə tutulur.

THE FIRST PHASE OF THE TRAININGS JOINTLY ORGANIZED BY THE US EMBASSY IN AZERBAIJAN AND SSU ENDED
As reported, on October 18, with the initiative of SSU's Department of International Cooperation and International Students, the US Embassy in Azerbaijan started an 11-week training “ English for Academic Purposes ”
for being acquainted new teaching methods to the English instructors of the university which applied in an international level with the purpose of developing of their language skills in an academic level.
The instructors of the English for Academic Purposes and Academic Writing in English courses were Michael Moak, an English language teaching methodologist and TESOL specialist provided by the US Embassy in Azerbaijan. At the end of the training, a general online exam was organized. Participants who actively participated in the trainings and achieved high results were awarded certificates from the US Embassy.
It should be noted that the next stage of trainings from February 15 of this year is intended for teaching staff teaching other subjects of SSU.