Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “20 Yanvar şahidlərin xatirələrində” adlı görüşdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Yanvar 2022 13:49
Tələbələrimiz “20 Yanvar şahidlərin xatirələrində” adlı görüşdə iştirak etdilər
Yanvarın 18-də "Hədəf 5%"proqramı çərçivəsində SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı, Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzi (GİKM) Sumqayıt nümayəndəliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “20 Yanvar şahidlərin xatirələrində” adlı görüş baş tutdu.
Görüşdə Sumqayıt şəhər Heydər Əliyev Mərkəzinin direktoru Vüsalə Qurbanova, GİKM Sumqayıt nümayəndəliyinin direktoru Sevinc Qasımova, SDU-nun TGT sədri Tayfun Hacılı, 20 Yanvar hadisələrinin şahidi olmuş şəxslər, gənc fəallar: Əbülfəz Mamedov və Etibar Məmmədov çıxış edərək 1990-cı il yanvarın 19-dan 20-nə keçən gecə Bakıda baş verən hadisədən, xalqın milli azadlıq və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizəsindən danışdılar. Həmçinin hadisənin fraqmentləri əsasında hazırlanmış videoçarx da iştirakçılara təqdim olundu.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ приняли участие на встрече «20 Января – в воспоминаниях очевидцев»
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Январь 2022 13:49
Студенты СГУ приняли участие на встрече «20 Января – в воспоминаниях очевидцев»
18 января в рамках программы «Цель 5%» Студенческая молодежная организация СГУ, Сумгаитское отделение Центра развития и карьеры молодежи и Центр Гейдара Алиева организовали встречу «20 Января – в воспоминаниях очевидцев».
На встрече выступили директор Сумгаитского Центра Гейдара Алиева Вюсаля Гурбанова, директор Сумгаитского отделения ЦРКМ Севиндж Гасымова, председатель СМО СГУ Тайфун Гаджилы, очевидцы событий 20 Января, активисты Абульфаз Мамедов и Этибар Мамедов. Они рассказали о трагических событиях, произошедших в Баку в ночь с 19-го на 20-е января 1990-го года и о борьбе народа за национальную свободу и территориальную целостность. Также участникам был представлен видеоролик, посвященный этим событиям.