Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “20 Yanvar şahidlərin xatirələrində” adlı görüşdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Yanvar 2022 13:49
Tələbələrimiz “20 Yanvar şahidlərin xatirələrində” adlı görüşdə iştirak etdilər
Yanvarın 18-də "Hədəf 5%"proqramı çərçivəsində SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı, Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzi (GİKM) Sumqayıt nümayəndəliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “20 Yanvar şahidlərin xatirələrində” adlı görüş baş tutdu.
Görüşdə Sumqayıt şəhər Heydər Əliyev Mərkəzinin direktoru Vüsalə Qurbanova, GİKM Sumqayıt nümayəndəliyinin direktoru Sevinc Qasımova, SDU-nun TGT sədri Tayfun Hacılı, 20 Yanvar hadisələrinin şahidi olmuş şəxslər, gənc fəallar: Əbülfəz Mamedov və Etibar Məmmədov çıxış edərək 1990-cı il yanvarın 19-dan 20-nə keçən gecə Bakıda baş verən hadisədən, xalqın milli azadlıq və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizəsindən danışdılar. Həmçinin hadisənin fraqmentləri əsasında hazırlanmış videoçarx da iştirakçılara təqdim olundu.

Home | News | OUR STUDENTS TOOK PART IN THE MEETING ENTITLED "JANUARY 20 - IN THE MEMORY OF WITNESSES"
Yerləşdirilmə tarixi : 18 January 2022 13:49
OUR STUDENTS TOOK PART IN THE MEETING ENTITLED "JANUARY 20 - IN THE MEMORY OF WITNESSES"
The meeting entitled "January 20 - in the memory of witnesses" was organized on January 18, within the framework of the "Target 5%" program under the Student Youth Organization of SSU, GIKM Sumgayit Representation and the Heydar Aliyev Center.
Vusala Gurbanova- director of the Heydar Aliyev Center in Sumgayit, Sevinj Gasimova- director of GIKM Sumgayit Representation , Tayfun Hajili, chairman of SSU TGT, Abulfaz Mamedov and Etibar Mammadov, witnesses of the January 20 events, made a speech at the meeting. They spoke about the incident happened in Baku the night 19th of January to 20th and the people's struggle for national freedom and territorial integrity. A video based on fragments of the event was also presented to the participants.