SDU-da imtahanların gedişini izləmək üçün növbəti “Açıq qapı” günü təşkil olundu
Yanvarın 21-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğu yanında İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurasının üzvləri, valideynlər və KİV nümayəndələrinin iştirakı ilə 2021–2022-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının gedişatı izlənildi.
Müşahidəçiləri Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov qəbul etdi və onlara payız imtahan sessiyasının təşkili və gedişatı barədə məlumat verdi. Bildirdi ki, imtahanlar Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 10.12.2021-ci il tarixli F-570 saylı əmrinə müvafiq olaraq ənənəvi formada keçirilir. Sumqayıt Dövlət Universitetində payız imtahan sessiyasının 2022-ci ilin yanvarın 5-dən fevralın 2-dək keçirilməsi nəzərdə tutulub. Prorektor onu da qeyd etdi ki, imtahanların şəffaf keçirilməsi üçün universitetdə bütün lazımi şərait yaradılıb. İmtahan sessiyasının gedişində yarana biləcək şikayətlərin yerində və operativ şəkildə həll edilməsini təmin etmək məqsədilə Apellyasiya komissiyası, eyni zamanda imtahan sessiyasının gedişinə nəzarət və tələbələr arasında yarana biləcək şikayətlərin operativ şəkildə araşdırılaraq aradan qaldırılması məqsədilə İmtahan qərargahı yaradılmışdır. İmtahanlarda iştirakçılıq və müvəffəqiyyət göstəricilərinin ürəkaçan səviyyədə olduğunu diqqətə çatdıran prorektor onu da qeyd etdi ki, sessiya dövründə universitetin İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurasının, valideynlərin və ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə mütəmadi olaraq “Açıq qapı” günləri təşkil edilir. Bu da tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivliyin təmin olunmasından xəbər verir.
Sonra valideynlər və KİV nümayəndələri ayrı-ayrı auditoriyalarda imtahan prosesini müşahidə etdilər, tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlandılar.
“Açıq qapı” gününün iştirakçıları yaradılan şəraitə görə universitet rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildirdilər, universitetin gündən-günə artan nüfuzunun daha da möhkəmlənməsində uğurlar, müvəffəqiyyətlər arzuladılar.

Home | News | THE NEXT "OPEN DAY" WAS ORGANIZED AT SSU TO WATCH THE EXAMS
On January 21, the examination session process of the autumn semester of the 2021-2022 academic year was observed with the participation of members of the Public Control and Advisory Council parents , and media representatives under the rector's office of Sumgayit State University.
The Vice-Rector for Humanitarian Affairs, Associate Professor Ramiz Huseynov received the observers , briefed them about the organization and the process of the autumn exam session. He noted that the exams are traditionally held in accordance with the order of the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan No. F-570 dated 10.12.2021. The autumn exam session at Sumgayit State University is planned to be held from January 5 to February 2, 2022. The vice-rector also noted that all the necessary conditions have been created at the university for transparent examinations. In order to ensure the timely and prompt resolution of the complaints that may arise during the examination session, the Appeals Commission was established, as well as the Examination Headquarters to monitor the examination session and promptly investigate and eliminate complaints that may arise among the students. Noting that the participation and success rates in the exams are pleasing , the vice-rector emphasized that "Open Doors" days are regularly organized during the session with the participation of the University's Public Oversight and Advisory Board, parents and community members. This ensures transparency and objectivity in the assessment of the students' knowledge.
Then, parents and media representatives observed the examination process in different auditoriums and inquired about the attitude of the students to the exams.
The participants of the "Open Day" thanked the university administration for the created conditions and wished successes in strengthening reputation of the university.