Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşımız ERASMUS+Milli Ofisinin təlim sessiyasında iştirak etdi
Məlum olduğu kimi, Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdirilən ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrinin 2022-ci il üçün çağırışları artıq 12 yanvar tarixindən başlamışdır.
Avropa Birliyinin rəsmi saytında layihələrə müraciət mexanizmində yeni dəyişikliklərlə bağlı məlumat verilmişdir.
Yenilikləri daha da praktik şəkildə izah etmək məqsədilə yanvarın 21-də Avropa Birliyinin Azərbaycan Ofisinin təşkilatçılığı ilə təlim sessiyası baş tutdu.
ERASMUS+Milli Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırovun moderatorluğu ilə baş tutan sessiyada layihə planlamasının yeni tərtibatı, müraciət üçün qoyulan tələblər, mövzuların seçilməsində üstünlük verilən prioritet istiqamətlər barədə ətraflı məlumat verildi. Təlim sessiyasını daha da praktik və maraqlı etmək məqsədilə moderator Avropa Birliyi saytında yerləşdirilən standart forma üzərində bir layihə planının yazılmasının eskiz variantını həyata keçirərək, sual yaradan məqamlara aydınlıq gətirdi.
Təlim sessiyasına Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq fəaliyyət istiqaməti üzrə məsul şəxsləri qoşulmuşdur.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva iştirak etdi.

Home | News | OUR COLLEAGUE PARTICIPATED IN THE TRAINING SESSION OF THE ERASMUS + NATIONAL OFFICE
As you know, the challenges of capacity building projects in higher education financed by the European Union for 2022 have already begun on January 12.
The official website of the European Union provides information on new changes in the mechanism for applying for projects.
In order to explain the innovations in a more practical way, a training session took place on January 21 organized by the Europian Union Office in Azerbaijan.
The session, moderated by Parviz Bagirov, Head of the Erasmus + National Office, provided detailed information on the new design of the project planning, application requirements, and priority directions in the selecting topics. In order to make the training session more practical and interesting, the moderator clarified the points by implementing a sketch version of writing a project plan on a standard form posted on the EU website.
The training session was attended by officials in charge of international activities of Azerbaijani higher education institutions.
Sadagat Fatullayeva- Head of the Department of International Cooperation and Foreign Students of Sumgayit State University attended in the event.