Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz “Gənclər həftəsi” çərçivəsində keçirilən stolüstü tennis yarışının qalibi oldu
Yerləşdirilmə tarixi : 31 Yanvar 2022 17:00
Tələbəmiz “Gənclər həftəsi” çərçivəsində keçirilən stolüstü tennis yarışının qalibi oldu
Yanvarın 31-də "2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü” nün təsis edilməsinin 25 illiyi münasibətilə Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə gənclər arasında stolüstü tennis yarışı keçirildi.
Yarışın keçirilməsində məqsəd gənclərin sağlamlığının möhkəmləndirilməsi, sağlam həyat tərzinin təbliği, fiziki aktivlik səviyyəsinin yüksəldilməsi və asudə vaxtın səmərəli təşkilidir.
Gərgin və maraqlı idman mübarizəsi şəraitində keçən yarışda oğlanlar arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbəsi Aslan Musazadə I yerə layiq görüldü.
Yarışın qalib və mükafatçıları şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi tərəfindən fəxri fərman, medal və hədiyyələrlə təltif olundular.
Qeyd edək ki, yarış koronovirus (COVID-19) infeksiyasının qarşısının alınması istiqamətində Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah tərəfindən təqdim olunan müvafiq epidemioloji qaydalara və metodik göstərişlərə uyğun olaraq keçirilmişdir.

Главная страница | Новости | Студент СГУ победил в соревнованиях по настольному теннису, проходивших в рамках проекта «Неделя молодежи»
Yerləşdirilmə tarixi : 31 Январь 2022 17:00
Студент СГУ победил в соревнованиях по настольному теннису, проходивших в рамках проекта «Неделя молодежи»
31 января состоялся турнир по настольному теннису среди молодежи, организованный Сумгаитским Главным управлением молодежи и спорта по случаю 25-летия объявления «2 февраля – Дня молодежи Азербайджана».
Целью проведения соревнования является забота об укреплении здоровья молодого поколения, пропаганда здорового образа жизни, повышение уровня физической активности и эффективная организация досуга.
В соревновании, которое проходило в условиях напряженной и интересной спортивной борьбы, первое место среди юношей занял студент Сумгаитского государственного университета Аслан Мусазаде.
Победители и призеры соревнований были награждены почетными дипломами, медалями и подарками от Главного управления молодежи и спорта города.
Следует отметить, что конкурс проводился в соответствии с установленными Оперативным штабом по предотвращению заражения коронавирусом при Кабинете Министров Азербайджанской Республики правилами организации мероприятий в условиях пандемии.