Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı “İlin Tələbə Gənclər Təşkilatı” nominasiyasına layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 02 Fevral 2022 12:02
SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı “İlin Tələbə Gənclər Təşkilatı” nominasiyasına layiq görüldü
Yanvarın 31-də Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi ilə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı tərəfindən 2 Fevral Gənclər Gününə həsr olunmuş Tələbə Gənclər Təşkilatlarının “I Strateji Planlaşdırma Forumu” keçirildi.
Rəsmi və qeyri-rəsmi hissədən ibarət olmaqla, 120 nəfər tələbənin iştirak etdiyi forumun keçirilməsində əsas məqsəd ATGTİ və TGT-lərin uzunmüddətli dayanıqlı inkişaf strategiyasının müəyyən olunması, inkişaf üçün düzgün planlama aparılmasına dəstək olmaq idi. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni və şəhidlərimizin xatirəsinin yad olunması ilə başlayan tədbir ATGTİ-nin baş katibi Orduxan Qəhrəmanzadənin moderatorluğu ilə davam etdi.
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun icraçı direktorunun müavini Qədir Xəlilov, Milli Məclisin deputatı Şahin İsmayılov və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədlinin iştirakı ilə “Qarşıya qoyulmalı hədəflər və bizlərdən gözləntilər” mövzusunda tələbələrlə panel görüş keçirildi. Daha sonra ATGTİ-nin sədri Pərviz Mirələmli çıxış edərək tələbə gəncləri təbrik etdi.
Rəsmi hissə TGT-lərin, TGT sədrlərinin və aktiv üzvlərin mükafatlanması ilə yekunlaşdı. Qeyd edək ki, forum zamanı Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı 2021-ci ildə ölkədə ictimai və sosial əhəmiyyətli tədbirlərin həyata keçirilməsində “İlin Tələbə Gənclər Təşkilatı” nominasiyasına layiq görüldü.
Qeyri-rəsmi hissə ATGTİ tərəfindən hazırlanan Strateji Plan sənədinin təqdimatı, müzakirəsi, işçi qruplar çərçivəsində dəyərləndirilməsi, qrupların, fasilitatorların və rollarının müəyyən olunması, aparılacaq fəaliyyətlərin izah olunması ilə öz işinə başladı. Daha sonra gənclər təşkilatları rəhbərlərinin iştirakı ilə növbəti panel görüş baş tutdu. Beləliklə, forum çərçivəsində işçi sənəd hazırlandı, Tələbə Klublarının Keyfiyyət Strategiyası və Əsasnaməyə edilə biləcək dəyişikliklər müzakirə olundu. Təqdim edilən sənədlərin qəbulu ilə Strateji Planlaşdırma Konfransı yekunlaşdı.

Home | News | SSU Student Youth Organization was awarded the nomination "Student Youth Organization of the Year"
Yerləşdirilmə tarixi : 02 February 2022 12:02
SSU Student Youth Organization was awarded the nomination "Student Youth Organization of the Year"
"I Strategic Planning Forum" of Student Youth Organizations dedicated to the Youth Day on February 2 was held on January 31, with the support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan.
The main purpose of the Forum, which was attended by 120 students, consisting of formal and informal parts, was to determine the long-term sustainable development strategy of ASYOU and SYO, to support proper development planning. The event began with the National Anthem of the Republic of Azerbaijan and commemoration of our martyrs and continued under the moderation of ASYOU Secretary General Ordukhan Gahramanzade.
A panel meeting on "Goals and expectations from us" was held with the participation of Deputy Executive Director of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan Gadir Khalilov, MP Shahin Ismayilov and Advisor to the Minister of Education Nijat Mammadli. Then ASYOU chairman Parviz Miralamli congratulated the students.
The official part ended with the awarding of TGTs, TGT chairmen and active members. It should be noted that during the forum, the Student Youth Organization of Sumgayit State University was awarded the nomination "Student Youth Organization of the Year" in the implementation of socially significant events in the country in 2021.
The informal part began with the presentation and discussion of the Strategic Plan document prepared by ASYOU, its evaluation within the working groups, identification of groups, facilitators and roles, and explanation of the activities to be carried out. Then the next panel meeting was held with the participation of leaders of youth organizations. Thus, a working document was prepared within the forum, and the possible changes to the Student Club Quality Strategy and Regulations were discussed. The Strategic Planning Conference ended with the adoption of the submitted documents.