Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı “İlin Tələbə Gənclər Təşkilatı” nominasiyasına layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 02 Fevral 2022 12:02
SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı “İlin Tələbə Gənclər Təşkilatı” nominasiyasına layiq görüldü
Yanvarın 31-də Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi ilə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı tərəfindən 2 Fevral Gənclər Gününə həsr olunmuş Tələbə Gənclər Təşkilatlarının “I Strateji Planlaşdırma Forumu” keçirildi.
Rəsmi və qeyri-rəsmi hissədən ibarət olmaqla, 120 nəfər tələbənin iştirak etdiyi forumun keçirilməsində əsas məqsəd ATGTİ və TGT-lərin uzunmüddətli dayanıqlı inkişaf strategiyasının müəyyən olunması, inkişaf üçün düzgün planlama aparılmasına dəstək olmaq idi. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni və şəhidlərimizin xatirəsinin yad olunması ilə başlayan tədbir ATGTİ-nin baş katibi Orduxan Qəhrəmanzadənin moderatorluğu ilə davam etdi.
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun icraçı direktorunun müavini Qədir Xəlilov, Milli Məclisin deputatı Şahin İsmayılov və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədlinin iştirakı ilə “Qarşıya qoyulmalı hədəflər və bizlərdən gözləntilər” mövzusunda tələbələrlə panel görüş keçirildi. Daha sonra ATGTİ-nin sədri Pərviz Mirələmli çıxış edərək tələbə gəncləri təbrik etdi.
Rəsmi hissə TGT-lərin, TGT sədrlərinin və aktiv üzvlərin mükafatlanması ilə yekunlaşdı. Qeyd edək ki, forum zamanı Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı 2021-ci ildə ölkədə ictimai və sosial əhəmiyyətli tədbirlərin həyata keçirilməsində “İlin Tələbə Gənclər Təşkilatı” nominasiyasına layiq görüldü.
Qeyri-rəsmi hissə ATGTİ tərəfindən hazırlanan Strateji Plan sənədinin təqdimatı, müzakirəsi, işçi qruplar çərçivəsində dəyərləndirilməsi, qrupların, fasilitatorların və rollarının müəyyən olunması, aparılacaq fəaliyyətlərin izah olunması ilə öz işinə başladı. Daha sonra gənclər təşkilatları rəhbərlərinin iştirakı ilə növbəti panel görüş baş tutdu. Beləliklə, forum çərçivəsində işçi sənəd hazırlandı, Tələbə Klublarının Keyfiyyət Strategiyası və Əsasnaməyə edilə biləcək dəyişikliklər müzakirə olundu. Təqdim edilən sənədlərin qəbulu ilə Strateji Planlaşdırma Konfransı yekunlaşdı.

Главная страница | Новости | Студенческое научное общество СГУудостоено награды в номинации «Студенческое научное общество года»
Yerləşdirilmə tarixi : 02 Февраль 2022 12:02
Студенческое научное общество СГУудостоено награды в номинации «Студенческое научное общество года»
31 января при поддержке Молодежного фонда Азербайджанской Республики Азербайджанский союз молодежных студенческих организаций (АСМСО) провел «I Форум стратегического планирования» студенческих молодежных организаций (МСО), посвященный Дню молодежи -2 февраля.
Основной целью проведения форума, состоящего из официальной и неофициальной части с участием 120 студентов, было определение долгосрочной устойчивой стратегии развития АСМСО и МСО, поддержка правильного планирования развития.
В начале мероприятия прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики, и участники минутой молчания почтили память шехидов. Форум продолжился под модераторством генерального секретаря АСМСО Ордухана Гахраманзаде.
С участием зам. исполнительного директора Молодежного фонда АР Гадира Халилова, депутата Милли Меджлиса Шахина Исмаилова и советника министра образования Ниджата Мамедли была проведена панельная встреча со студентами на тему «Предстоящие цели и наши действия». Затем председатель АСМСО Парвиз Миралемли поздравил студентов с праздником.
Официальная часть завершилась награждением председателей и активных членов МСО. Следует отметить, что СМО Сумгаитского государственного университета на форуме было удостоено награды в номинации «Студенческое научное общество года» за участие в проведении мероприятий общественного и социального значения в стране в 2021-ом году.
Неофициальная часть мероприятия включала в себя презентацию документаций Стратегического плана, подготовленного АСМСО, его обсуждение, оценивание в рамках рабочей группы, определение групп, фасилитаторов и ролей, объяснение деталей проводимой деятельности. Далее состоялась панельная встреча с участием руководителей молодежных организаций. Таким образом, в рамках форума был подготовлен рабочий документ, обсуждены изменения, которые могут быть внесены в стратегию качества Студенческих клубов, и Положение о них. Конференция стратегического планирования завершилась приемом представленных документов.