Sumqayıt Dövlət Universitetinin baş müəllimi vəfat etdi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin Metrologiya və standartlaşdırma kafedrasının baş müəllimi Əhmədağa Rzaquliyev vəfat etdi.
68 yaşında dünyasını dəyişən Rzaquliyev Əhmədağa Hacı oğlu 1954-cü il may ayının 12-də Quba şəhərində anadan olmuşdur. 1980-ci ildə Leninqrad Toxuculuq və Yüngül Sənaye İnstitutunun Texnoloq ixtisasına qəbul olub və 1985-ci ildə təhsilini başa vurub. 1995-ci ildən Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin Metrologiya və standartlaşdırma kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləmişdir.

Home | News | THE SENIOR LECTURER OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY DIED
Ahmadaga Rzaguliyev senior teacher of the department of Metrology and Standardization of the faculty of engineering of Sumgayit State University died.
Rzaguliyev Ahmadaga Haji oglu who died at the age of 68, was born on May 12, 1954 in Guba. In 1980 he entered the Leningrad Institute of Textile and Light Industry as a technologist and graduated in 1985. Since 1995 he has worked as a senior lecturer at the Department of Metrology and Standardization, faculty of engineering of Sumgayit State University.