Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Türkiyənin İstanbul Gəlişim Üniversitetində (İGÜ) Beynəlxalq Tətbiqi sosial elmlər konfransında uğurla iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Mart 2022 15:44
Əməkdaşlarımız Türkiyənin İstanbul Gəlişim Üniversitetində (İGÜ) Beynəlxalq Tətbiqi sosial elmlər konfransında uğurla iştirak etdilər
10‒11 mart tarixlərində Türkiyənin İstanbul Gəlişim Üniversitetində (İGÜ) Beynəlxalq Tətbiqi sosial elmlər konfransı (Uluslararası Uygulamalı Sosyal Bilimler Konfransı (USBK 2022)) keçirildi.
Konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup professor-müəllim heyəti iştirak etdilər.
Qeyd edək ki, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin İqtisadiyyat kafedrasının dosenti i.f.d. Lalə Vəliyeva konfransın Təşkilat komitəsi və Elm Şurasına üzv təyin edildi. İstanbul Gəlişim Üniversiteti tərəfindən SDU-nun İqtisadiyyat kafedrasının dosenti i.f.d. Lalə Vəliyeva və Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının dosenti i.f.d. Şəfiqə Məmmədova konfransa əyani iştirak etmək üçün dəvət olunmuşdular. Konfransın bölmə iclaslarında dos. Lalə Vəliyeva “Ekonomik güvenlik stratejisinde sosyal politika” və dos. Şəfiqə Məmmədova “Doğal kaynakların ekonomik kalkınma üzerindeki etkisi” mövzularında məruzə ilə çıxış etdilər.
Konfransda SDU-nun digər əməkdaşları: prof. Şirxan Səlimov, i.f.d., dosent Aynurə Yəhyayeva, i.f.d., dosent Məlahət Pənahəliyeva, i.f.d., dosent Lalə Mahmudova, i.f.d., dosent Loğman Abdullayev, i.f.d., dosent Dilarə Əmiraslanova, i.f.d., dosent Səadət Hümbətəliyeva, i.f.d., baş müəllim Şəhla Cəmilzadə, i.f.d., baş müəllim Lyudmila İsmayılova, i.f.d., baş müəllim Kəmalə Əzizova, baş müəllim Elnarə Məmmədova, baş müəllim Səxavət Məmmədova, i.f.d., baş müəllim Gülnarə Əhmədova, assisentlər: Sədaqət Əliyeva, Şöhrət Əliyeva, Könül Şirvani və böyük laborant Nuranə Rzayeva onlayn formatda iştirak etdilər. Konfransda iştirak etmiş bütün əməkdaşlara İstanbul Gəlişim Üniversitetinin serfitikatları verildi.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в Международной конференции прикладных социальных наук в Стамбульском университете Гелишим в Турции
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Март 2022 15:44
Сотрудники СГУ приняли участие в Международной конференции прикладных социальных наук в Стамбульском университете Гелишим в Турции
10 и 11 марта в Стамбульском университете Гелишим (IGU) состоялась Международная конференция по прикладным социальным наукам (USBK 2022).
В конференции приняли участие профессора и преподаватели факультета экономики и управления Сумгаитского государственного университета.
Отметим, что доцент кафедры экономики факультета экономики и управления СГУ д.ф.э. Лала Велиева была избрана членом Оргкомитета и Ученого совета конференции. Доцент кафедры экономики Лала Велиева и доцент кафедры мировой экономики и маркетинга д.ф.э. Шафига Мамедова получили приглашение Стамбульского университета Гелишим для очного участия на конференции. На секционных заседаниях конференции они выступили с докладами «Социальная политика в стратегии экономической безопасности» и «Влияние природных ресурсов на восстановление экономики».
На Международной конференции по прикладным общественным наукам в онлайн-режиме приняли участие и сотрудники СГУ: проф. Ширхан Салимов, доц. Айнура Яхъяева, доц. Малахат Панахалиева, доц. Лала Махмудова, доц. Логман Абдуллаев, доц. Диляра Амирасланова, доц. Саадет Гумбаталиева, д.ф.э. ст. преп. Шахла Джамильзаде, д.ф.э. ст. преп. Людмила Исмаилова, д.ф.э. ст. преп. Кямаля Азизова, ст. преп. Эльнара Мамедова, ст. преп Сахавет Мамедова, д.ф.э. ст. преп. Гюльнара Ахмедова, ассистенты Садагат Алиева, Шохрат Алиева, Кенуль Ширвани и ст. лаб. Нурана Рзаева. Все участники конференции были награждены сертификатами Стамбульского университета Гелишим.