Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun tələbələri V Beynəlxalq olimpiadada iştirak etdilər
Aprelin 5-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Avtomatlaşdırma, telekommunikasiya və metrologiya kafedrasının təşkil etdiyi “Texniki sistemlərin avtomatlaşdırılması” adlı V Beynəlxalq onlayn formatda olimpiada keçirildi.
Olimpiada ölçü vasitələrinin metroloji təminatı, avtomatik idarəetmə nəzəriyyəsi, avtomatlaşdırmanın texniki vasitələri, texniki ölçmə cihazları, elektronika və elektrotexnika, funksional avtomatlaşdırma sxemləri kimi bir neçə geniş sahəni əhatə etdi.
Olimpiada iki mərhələdən ibarət idi. I mərhələ fərdi formada texnoloji proseslərin avtomatlaşdırılmasının əsasları və ölçmənin metroloji təminatı üzrə, II mərhələ isə komanda şəklində texniki sistemlərdə idarəetmənin avtomatlaşdırılmasının əsasları bölməsi üzrə keçirildi.
Əyani və onlayn formatda keçirilən olimpiadada Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin 625-ci qrup tələbələri: Qüdrət Ağazadə, Əli Həsənli, Ceyran Məmmədova və Pərviz Həsənov onlayn formatda iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ приняли участие в V Международной олимпиаде
5 апреля в онлайн режиме прошла V Международная олимпиада «Автоматизация технических систем», организованная кафедрой автоматики, телекоммуникаций и метрологии Уфимского государственного нефтяного технического университета.
Олимпиада охватила несколько направлений, таких как метрологическое обеспечение средств измерений, теория автоматического управления, технические средства автоматизации, технические измерительные приборы, электроника и электротехника, схемы функциональной автоматизации.
Олимпиада состояла из двух этапов. Первый этап проходил по основам автоматизации технологических процессов и метрологического обеспечения измерений в индивидуальной форме, а второй этап – по основам автоматизации управления в технических системах в коллективе.
В олимпиаде в онлайн-формате приняли участие студенты 625-й группы факультета инженерии Сумгаитского государственного университета: Гудрат Агазаде, Али Гасанлы, Джейран Мамедова и Парвиз Гасанов.