Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun tələbələri V Beynəlxalq olimpiadada iştirak etdilər
Aprelin 5-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Avtomatlaşdırma, telekommunikasiya və metrologiya kafedrasının təşkil etdiyi “Texniki sistemlərin avtomatlaşdırılması” adlı V Beynəlxalq onlayn formatda olimpiada keçirildi.
Olimpiada ölçü vasitələrinin metroloji təminatı, avtomatik idarəetmə nəzəriyyəsi, avtomatlaşdırmanın texniki vasitələri, texniki ölçmə cihazları, elektronika və elektrotexnika, funksional avtomatlaşdırma sxemləri kimi bir neçə geniş sahəni əhatə etdi.
Olimpiada iki mərhələdən ibarət idi. I mərhələ fərdi formada texnoloji proseslərin avtomatlaşdırılmasının əsasları və ölçmənin metroloji təminatı üzrə, II mərhələ isə komanda şəklində texniki sistemlərdə idarəetmənin avtomatlaşdırılmasının əsasları bölməsi üzrə keçirildi.
Əyani və onlayn formatda keçirilən olimpiadada Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin 625-ci qrup tələbələri: Qüdrət Ağazadə, Əli Həsənli, Ceyran Məmmədova və Pərviz Həsənov onlayn formatda iştirak etdilər.

SSU STUDENTS PARTICIPATED IN THE  FIFTH INTERNATIONAL OLYMPIAD
The  fifth International Olympiad "Automation of Technical Systems" organized by the Department of Automation, Telecommunications and Metrology of Ufa State Oil Technical University was held  on April 5 in the  online format.
The Olympiad covered several broad areas, such as metrological support of measuring instruments, the theory of automatic control, technical means of automation, technical measuring devices, electronics and electrical engineering, functional automation schemes.
The Olympiad consisted of two stages. The first stage was held on the basics of automation of technological processes and metrological support of measurements in the individual form, and the second stage was held on the basis of the basics of automation of control in technical systems as a team.
Students of the 625th group of the faculty of engineering of Sumgayit State University: Gudrat Agazade, Ali Hasanli, Jeyran Mammadova and Parviz Hasanov took part in the  olympiad in the  online format.