Əsas səhifə | Xəbərlər | Prezident seçkilərindən 4 il keçir
2018-ci ilin aprelin 11-də cənab İlham Əliyev xalqın mütləq əksəriyyətinin dəstəyini qazanaraq növbəti dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçildi. Prezident seçkiləri Azərbaycan xalqının iradəsini əks etdirirdi. Həmin tarixi hadisədən 4 il keçir. Bu münasibətlə universitetin Tarix və coğrafiya fakültəsinin və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə tədbir keçirildi.
Əvvəlcə Birinci və İkinci Qarabağ müharibəsində Vətən və xalq yolunda canından keçmiş şəhidlərin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edildi sonra Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Tarix və coğrafiya fakültəsinin dekanı professor Adil Baxşəliyev açaraq Prezident cənab İlham Əliyevin prezidentlik fəaliyyəti, hakimiyyəti illərində Azərbaycanın hərtərəfli inkişafı üçün həyata keçirdiyi çoxşaxəli və yorulmaz fəaliyyəti, tarixi Qarabağ Zəfəri və digər vacib məqamlardan söhbət açdı. Bildirdi ki, 4 il əvvəl Azərbaycan xalqı növbəti dəfə cənab İlham Əliyevə böyük etimad göstərməklə ölkəmizin gələcək inkişafına, sabitliyə, tərəqqiyə səs verdi. Bu illər ərzində cənab İlham Əliyev Azərbaycanı gücləndirib qüdrətli ölkəyə çevirdi. Bu gün Azərbaycan dünyanı həm də azad edilmiş ərazilərdə sürətli bərpa və yenidənqurma işləri ilə heyrətləndirir. Prezident cənab İlham Əliyev azad edilmiş rayonlara çoxsaylı səfərləri zamanı strateji infrastruktur obyektlərinin açılışını edir, yenilərinin təməlini qoyur, həmçinin bu ərazilərdə yeni yollar çəkilir, elektrik stansiyaları tikilir. Azərbaycan xalqı həmişə öz liderinə güvənib və inanıb, ona arxa və dayaq olub. Bu qarşılıqlı inam sayəsində Prezident cənab İlham Əliyev xalqı bundan sonra da öz arxasınca zirvədən-zirvəyə, qələbədən-qələbəyə aparacaq.
Tarix və coğrafiya fakültəsinin dosenti Cavid Məmiyev, fakültənin II kurs tələbələri: Əbülfəz Məmmədov, Orxan Dadaşov çıxış edərək Prezident cənab İlham Əliyevin, xüsusilə, son 4 ilin möhtəşəm uğurlarını vurğulayaraq Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası, Vətən müharibəsində qazanılan tarixi Zəfər, diplomatik müstəvidə əldə edilən unikal üstünlüklər, iqtisadi yüksəliş, dünya miqyaslı nəhəng layihələrdən danışdılar. Qeyd etdilər ki, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qazanılmış Qarabağ Zəfəri xalqımızın qəhrəmanlıq tarixinə qızıl hərflərlə yazıldı. Azərbaycan qalib ölkəyə, xalqımız qalib xalqa çevrildi.

Главная страница | Новости | Со дня президентских выборов прошло 4 года
11 апреля 2018-го года Ильхам Алиев, поддерживаемый абсолютным большинством представителей азербайджанского народа, в очередной раз был избран Президентом Азербайджанской Республики. С того времени прошло 4 года. В связи с этим факультет Истории и географии и Студенческая молодежная организация СГУ провели мероприятия.
Вначале присутствующие минутой молчания почтили память шехидов, павших в Первую и Вторую Карабахскую войну, отдавших жизни за свободу Родины и свой народ, а затем прозвучал Государственный Гимн Азербайджанской Республики.
Мероприятие со вступительным словом открыл декан факультета Истории и географии профессор Адиль Бахшалиев. Он рассказал о широкой и разнообразной деятельности Президента Ильхама Алиева на посту Президента АР и в период Второй Карабахской войны, закончившейся победой азербайджанского народа. Было отмечено, что 4 года назад азербайджанский народ в очередной раз оказал высокое доверие Ильхаму Алиеву, проголосовав за будущее нашей страны, ее развитие, процветание, стабильность. За эти годы под руководством Президента Ильхама Алиева Азербайджан превратился в мощное государство. Сегодня наша страна  удивляет и восхищает весь мир строительными, восстановительными работами, проводимыми на освобожденных от оккупации землях. Во время своих многочисленных поездок на освобожденные земли Президент Ильхам Алиев участвует в открытии стратегических инфраструктурных объектов, новых дорог, электрических станций и закладке новых объектов.
Азербайджанский народ верит в своего лидера и всегда поддерживает его. Это взаимное доверие будет вести народ к новым достижениям, от победы к победе.
Выступили доцент факультета Джавид Мамиев, студент II курса факультета Абульфаз Мамедов и Орхан Дадашов. Они рассказали о больших успехах Президента Ильхама Алиева за последние 4 года, исторической победе в Отечественной войне, уникальных достижениях в дипломатических отношениях, экономическом подъёме и крупных проектах мирового масштаба. Докладчики отметили, что историческая победа в Отечественной войне вписана золотыми буквами в летопись героизма азербайджанского народа. Азербайджан стал страной –победителем, а азербайджанцы - народом –победителем.