SDU-nun tələbələri V Beynəlxalq olimpiadada qalib oldu
Aprelin 5-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Avtomatlaşdırma, telekommunikasiya və metrologiya kafedrasının təşkil etdiyi “Texniki sistemlərin avtomatlaşdırılması” adlı V Beynəlxalq olimpiada keçirildi.
Olimpiada ölçü vasitələrinin metroloji təminatı, avtomatik idarəetmə nəzəriyyəsi, avtomatlaşdırmanın texniki vasitələri, texniki ölçmə cihazları, elektronika və elektrotexnika, funksional avtomatlaşdırma sxemləri kimi bir neçə geniş sahəni əhatə etdi.
Olimpiada onlayn formatda, iki mərhələdə keçirildi. I mərhələ fərdi formada texnoloji proseslərin avtomatlaşdırılmasının əsasları və ölçmənin metroloji təminatı üzrə, II mərhələ isə komanda şəklində texniki sistemlərdə idarəetmənin avtomatlaşdırılmasının əsasları bölməsi üzrə keçirildi.
Əyani və onlayn formatda keçirilən olimpiadada Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin 625-ci qrup tələbələri: Qüdrət Ağazadə, Əli Həsənli, Ceyran Məmmədova və Pərviz Həsənov onlayn formatda iştirak etdilər.
Nəticələr aprelin 8-də elan olundu. Mühəndislik fakültəsinin 625-ci qrup tələbəsi Qüdrət Ağazadə fərdi formada iki bölmə: texnoloji proseslərin avtomatlaşdırılmasının əsasları və ölçmənin metroloji təminatı üzrə III yerə layiq görüldü.
Komanda yarışında isə tələbələrimiz “Məntiqi qurğuların sintezi klassik təqdimat proseduru” nominasiyası üzrə qalib komanda oldu.

THE STUDENTS OF SSU WON V INTERNATIONAL OLYMPIAD
On April 5, the V International Olympiad "Automation of Technical Systems" organized by the Department of Automation, Telecommunications and Metrology of Ufa State Oil Technical University was held.
The Olympiad covered several broad areas, such as metrological support of measuring instruments, automatic control theory, technical means of automation, technical measuring devices, electronics and electrical engineering, functional automation schemes.
The Olympics were held in two stages online. The first stage was held on the basics of automation of technological processes and metrological support of measurements in the individual form, and the second stage was held on the basics of automation of control in technical systems as a team.
Students of the 625th group of the Faculty of Engineering of Sumgayit State University: Gudrat Agazade, Ali Hasanli, Jeyran Mammadova and Parviz Hasanov participated in the Olympiad held in full-time and online format.
The results were announced on April 8. Gudrat Agazadeh, a student of the 625th group of the Faculty of Engineering was awarded the third place in two sections: the basics of automation of technological processes and metrological support of measurement.
Our students won the team competition in the nomination "Synthetic presentation procedure of synthesis of logical devices."
Our students won the team competition in the nomination "Classic presentation procedure of synthesis of logical devices."