SDU-da “Kitabla terapiya” adlı tədbir təşkil olundu
Aprelin 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Addım” Gənclərin İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Kitabla terapiya adlı tədbirlərin təşkili” layihəsi çərçivəsində “Kitabla terapiya” adlı tədbir keçirildi.
Tədbirdə ictimai birliyin nümayəndəsi ilə yanaşı, Filologiya fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti də iştirak edirdi. Tədbiri giriş sözü ilə açan Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri doset Aytəkin Məmmədova tədbir iştirakçılarını salamladı və layihənin əhəmiyyətindən danışdı. Qeyd etdi ki, son dövrlərdə insanların kitablara marağının artırılması, onlarda mütaliə vərdişlərinin formalaşdırılması istiqamətində aparılan işlər təqdirəlayiqdir.
“Addım” Gənclərin İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyinin sədr müavini, “Kitabla terapiya adlı tədbirlərin təşkili” layihəsinin rəhbəri Kamil Həmidov Psixokitab: kitab təqdimatlarının keçirilməsinin tələbələr üçün böyük perspektivi olduğunu qeyd etdi.
Sonda layihədə iştirak edən tələbələrə hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olundu.
Qeyd edək ki, “Addım” Gənclərin İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Kitabla terapiya adlı tədbirlərin təşkili” layihəsinin maliyyə dəstəkçisi Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyidir.

Главная страница | Новости | В СГУ состоялось мероприятие «Терапия книгой»
14 апреля Общественным объединением Центра развития молодежи “Addım” («Шаг») в Сумгаитском государственном университете в рамках проекта «Организация мероприятий под названием «Терапия книгой» было проведено одноименное мероприятие.
Наряду с представителями общественного объединения в мероприятии приняли участие преподаватели и студенты факультета Филологии. Со вступительным словом выступила зав. кафедрой педагогики и психологии доц. Айтекин Мамедова. Она поприветствовала участников и рассказала о значении проекта. Было отмечено, что работы, проводимые в последнее время в направлении повышения интереса людей к книге, формировании у них навыков чтения достойны одобрения.
Зам. председателя общественного объединения Центра развития молодежи “Addım”, руководитель проекта Кямиль Гамидов отметил, что проведение презентации Психокнига: книга открывает большие перспективы перед студентами.
Затем студентам, участвующим в проекте, были вручены подарки и сертификаты.
Следует отметить, что финансовую поддержку проекту «Организация мероприятий под названием «Терапия книгой», проводимых Общественным объединением Центра развития молодежи “Addım”, оказывает Агентство по государственной поддержке неправительственных организаций Азербайджанской Республики.