SDU-da “Kitabla terapiya” adlı tədbir təşkil olundu
Aprelin 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Addım” Gənclərin İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Kitabla terapiya adlı tədbirlərin təşkili” layihəsi çərçivəsində “Kitabla terapiya” adlı tədbir keçirildi.
Tədbirdə ictimai birliyin nümayəndəsi ilə yanaşı, Filologiya fakültəsinin müəllim və tələbə heyəti də iştirak edirdi. Tədbiri giriş sözü ilə açan Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri doset Aytəkin Məmmədova tədbir iştirakçılarını salamladı və layihənin əhəmiyyətindən danışdı. Qeyd etdi ki, son dövrlərdə insanların kitablara marağının artırılması, onlarda mütaliə vərdişlərinin formalaşdırılması istiqamətində aparılan işlər təqdirəlayiqdir.
“Addım” Gənclərin İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyinin sədr müavini, “Kitabla terapiya adlı tədbirlərin təşkili” layihəsinin rəhbəri Kamil Həmidov Psixokitab: kitab təqdimatlarının keçirilməsinin tələbələr üçün böyük perspektivi olduğunu qeyd etdi.
Sonda layihədə iştirak edən tələbələrə hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olundu.
Qeyd edək ki, “Addım” Gənclərin İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Kitabla terapiya adlı tədbirlərin təşkili” layihəsinin maliyyə dəstəkçisi Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyidir.

An event called "Book therapy" was organized at SSU
On April 14, an event titled “Book Therapy” was held within the framework of the “Organization of Events Book Therapy” project organized by the “Step” Youth Development Center Public Union.
Along with the representative of the Public Union, the event was attended by teachers and students of the faculty of Philology. Opening the event, the head of the department of pedagogy and psychology, associate professor Aytekin Mammadova greeted the participants and spoke about the importance of the project. He noted that the recent work to increase people"s interest in books and develop reading skills in them is commendable.
Kamil Hamidov, deputy chairman of the Step Youth Development Center Public Union, head of the “Organization of Book Therapy” project noted that Psychobook: book presentations are a great prospect for students.
At the end, students participating in the project were presented gifts and certificates.
It should be noted that the financial support of the project "Organization of events called book therapy" organized by the Public Union "Step" Youth Development Center is the Agency for State Support to Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan.