Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti əməkdaşlarının Yay Təcrübə Proqramının təşkili ilə bağlı təqdimatı keçirildi
SDU-da İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti əməkdaşlarının Yay Təcrübə Proqramının təşkili ilə bağlı təqdimatı keçirildi
Aprelin 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin əməkdaşları arasında görüş keçirildi. Görüşün məqsədi tələbələrin bilik, bacarıq və şəxsi inkişafına dəstək vermək məqsədilə 2022-ci ilin yayında SDU-nun tələbələri üçün ödənişsiz təşkil ediləcək Yay Təcrübə Proqramı ilə bağlı idi.
Tədbiri fakültənin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva açaraq qonaqları və iştirakçıları salamladı, görüşün məqsəd və əhəmiyyəti barədə danışdı. Bildirdi ki, Yay Təcrübə Proqramı tələbələrin nəzəri biliklərini praktikada tətbiq etmək, təlim və seminarlarda iştirak etməklə biliklərini artırmaq, karyera qurmaq istiqamətində onlara yardımçı olacaq. Təcrübə proqramı çərçivəsində tələbələr dövlət vergi orqanlarının işi ilə tanış olacaq, təlim və seminarlarda iştirak etməklə biliklərini artırmaq və sertifikat əldə etmək imkanı qazanacaqlar. Layihə tələbələrə karyera yollarında düzgün istiqamətlənməyə yardımçı olmaq, onların vergi sahəsində nəzəri və praktiki biliklərinin artırılmasına kömək etmək və potensialı olan gənclərin gələcəkdə Dövlət Vergi Xidmətində işə cəlb edilməsi məqsədini daşıyır.
Dekan onu da qeyd etdi ki, Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti ilə Sumqayıt Dövlət Universiteti arasında olan ikitərəfli əməkdaşlıq uğurla davam edir.
Tədbirdə Dövlət Vergi Xidməti İnsan Resursları Baş İdarəsinin rəis müavini Ceyhun Mehdiyev Yay Təcrübə Proqramının üstünlükləri, proqramda iştirak etmək üçün namizədlərə qoyulan tələblər, seçim mərhələləri barədə geniş məlumat verdi. Dövlət Vergi Xidməti İnsan resursları Baş idarəsinin İşə qəbul şöbəsinin rəisi Leyla Babayeva, İşə Qəbul Şöbəsinin Baş Dövlət müfəttişi Xumar İsmayılova, 2 saylı ƏVİ-nin rəis müavini Orxan Vəliyev, Dövlət Vergi Xidməti Tədris Mərkəzinin İş və inkişaf bölməsinin rəisi Şəhla Səfərova, mərkəzin baş müəllimi Tural Abbasov Yay Təcrübə Proqramını əhatə edəcək mövzuya uyğun təqdimatlar etdilər. Bildirdilər ki, Yay Təcrübə Proqramı ali təhsil alan tələbələrin peşəkar kadr kimi formalaşdırılması baxımından xüsusi önəm daşıyır. Yay Təcrübə Proqramı iki hissədən ibarət olmaqla, 1 iyul 2022-ci il tarixindən 2 sentyabr 2022-ci il tarixinədək davam edəcək. Təcrübə proqramı ərzində ilkin olaraq tələbələr üçün Dövlət Vergi Xidmətinin Şamaxı rayonunda yerləşən Tədris Mərkəzində yay düşərgəsi təşkil ediləcək, yay düşərgəsinin davamında tələbələr Dövlət Vergi Xidmətinin Bakıda və regionlarda yerləşən struktur bölmələrində 6 həftəlik təcrübə keçəcəklər. Sonda Proqramı uğurla bitirən tələbələrə sertifikat veriləcək.
Daha sonra görüşdə yay Təcrübə proqramı ilə bağlı videoçarx nümayiş olundu və tələbələrin çoxsaylı sualları Dövlət Vergi Xidmətinin əməkdaşları tərəfindən cavablandırıldı.

Главная страница | Новости | Сотрудники Государственной налоговой службы при Министерстве экономики провели в СГУ презентацию Программы летней стажировки
Сотрудники Государственной налоговой службы при Министерстве экономики провели в СГУ презентацию Программы летней стажировки
14 апреля состоялась встреча студентов факультета экономики и управления Сумгаитского государственного университета с сотрудниками Государственной налоговой службы при Министерстве экономики. Целью встречи было проинформировать студентов СГУ о Программе летней стажировки, запланированной на лето 2022 года. Программа предназначена для повышения уровня знаний и умений студентов в области налогообложения, а также для их общего развития.
Мероприятие открыла декан факультета доц. Айнура Яхьяева. Она приветствовала гостей и участников и рассказала о цели встречи. Она отметила, что в рамках Программы летней стажировки студенты получат возможность повысить свой уровень знаний и применить полученные теоретические знания на практике. Студенты ознакомятся с работой государственных налоговых органов, примут участие в различных тренингах и семинарах. Студенты, прошедшие летнюю стажировку получат сертификат. Проект позволит студентам правильно построить свою карьеру в будущем, а также привлечь потенциальных молодых людей для работы в Государственной налоговой службе по окончании университета. Декан подчеркнула, что Сумгаитский государственный университет успешно сотрудничает с Государственной налоговой службой при Министерстве экономики Азербайджанской Республики.
Заместитель начальника отдела Главного управления человеческими ресурсами Государственной налоговой службы Мехтиев Джейхун подробно рассказал о преимуществах Программы летней стажировки, о требованиях к кандидатам и этапах отбора. На встрече также выступили руководитель отдела по приему на работу Главного управления человеческими ресурсами ГНС Бабаева Лейла, старший госинспектор отдела по приему на работу ГНС Исмайлова Хумар, заместитель начальника Регионального налогового управления №2 Велиев Орхан, руководитель отдела труда и развития Учебного центра ГНС Сафарова Шахла, старший преподаватель Учебного центра ГНC Турал Аббасов. Они отметили, что Программа летней стажировки имеет особое значение в плане профессиональной подготовки студентов высших учебных. Программа летней стажировки будет проходить с 1 июля по 2 сентября 2022 года. В рамках этой программы для студентов будет организован летний лагерь в Учебном центре Государственной налоговой службы в Шамахинском районе. Во время летнего лагеря студенты пройдут 6-недельную стажировку в структурных подразделениях Государственной налоговой службы в городе Баку и регионов. Студентам, успешно прошедшим стажировку будет вручен сертификат.