Əsas səhifə | Xəbərlər | “Bank və sığorta fəaliyyətlərinin tənzimlənməsi praktikası” mövzusunda fakültələrarası inteqrasiya tipli təlim
“Bank və sığorta fəaliyyətlərinin tənzimlənməsi praktikası” mövzusunda fakültələrarası inteqrasiya tipli təlim
Aprelin 15-də  İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı və aktiv tələbə heyətinin iştirakı ilə “Bank və sığorta fəaliyyətlərinin tənzimlənməsi praktikası” mövzusunda fakültələrarası inteqrasiya tipli təlim  keçirildi.
Tədbirin təşkilində məqsəd ölkədə baş vermiş bank və sığorta hadisələrinin müzakirəsi, problemlərin araşdırılması və eyni zamanda tələbələrin bu sahə üzrə biliklərinin təkmilləşdirilməsidir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Tayfun Hacılı təşkilatın fəaliyyəti və bu tip tədbirlərin aktuallığından danışdı. O, Azərbaycanda bilik iqtisadiyyatının qurulması prosesində maliyyə fəaliyyəti sahəsi üzrə bank və sığorta işinin rolundan bəhs etdi.
Daha sonra Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının baş müəllimi iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Mehman Əhmədzadə  tələbələrə bank və sığorta fəaliyyəti ilə bağlı geniş məlumat verdi. Məruzəçi müasir dövrdə maliyyə alətlərindən istifadə əsasında iqtisadi fəaliyyətə əsaslanacaq inkişaf yollarının şərh edilməsinin əhəmiyyətini maraqlı faktlarla izah etdi.

Home | News | Interdepartmental integration type training on “Practice of regulation of banking and insurance activities”
Interdepartmental integration type training on “Practice of regulation of banking and insurance activities”
On April 15, the faculty of Economics and management organized an inter-faculty integration training on "Practice of regulation of banking and insurance activities" with the organization of the Student Youth Organization and the active students.
The purpose of the event was to discuss banking and insurance incidents in the country, to investigate the problems and at the same time to improve students' knowledge in this area.
Opening the event, chairman of the Student Youth Organization Tayfun Hajili spoke about the activities of the organization and the relevance of such events. He spoke about the role of banking and insurance in the field of financial activities in the process of building a knowledge economy in Azerbaijan.
Then, the senior lecturer  of the department of Finance and accounting, doctor of philosophy in economics Mehman Ahmadzadeh  gave detailed information to the students about banking and insurance activities. The rapporteur explained with interesting facts the importance of interpreting development paths based on economic activity based on the use of financial instruments in modern times.