Əsas səhifə | Xəbərlər | Kimya və biologiya fakültəsində “Şuşa İli” ilə əlaqədar sərgi təşkil edildi
Kimya və biologiya fakültəsində “Şuşa İli” ilə əlaqədar sərgi təşkil edildi
Bu il Qarabağ xanı Pənahəli xanın Şuşanın təməlini qoymasından 270 il ötür. Ölkə başçısı cənab İlham Əliyev bu şanlı tarix münasibətilə, eləcə də Şuşanın bərpasını sürətləndirmək məqsədilə cari ili “Şuşa İli” elan edib. 2022-ci ilin “Şuşa İli” elan edilməsi ölkə ictimaiyyəti tərəfindən böyük sevinc və razılıqla qarşılandı.
“Şuşa İli” çərçivəsində aprelin 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin təşəbbüsü ilə fakültənin foyesində tələbələrin rəsm əsərlərindən ibarət sərgi təşkil edildi.
Sərgidə fakültə dekanı dosent Mahal Muradov çıxış edərək yaradıcılıq işləri nümayiş etdirən tələbələri təbrik etdi, sərginin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Bildirdi ki, tələbələrin yaratdıqları əsərlərin hər biri Şuşanın gözəlliyinin təqdimatıdır.

Главная страница | Новости | На факультете химии и биологии прошла выставка, посвященная «Году Шуши»
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Апрель 2022 14:26
На факультете химии и биологии прошла выставка, посвященная «Году Шуши»
В этом году исполняется 270 лет со дня основания Шуши карабахским ханом Панахали ханом. По этому случаю, а также в целях ускорения восстановления Шуши Президент Ильхам Алиев объявил 2022год «Годом Шуши». Общественность страны встретила это событие с большой радостью.
19 апреля в фойе Сумгаитского государственного университета прошла выставка картин студентов, организованная факультетом химии и биологии  в рамках объявленного «Года Шуши».
Доц. Махал Мурадов поздравил студентов, чьи работы были представлены на выставке и рассказал о значении мероприятия. Он отметил, что каждая работа, созданная студентами, по-своему отражает красоту Шуши. Сегодняшняя выставка еще более обогатила наш духовный мир.