Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da prorektor vəzifəsinə yeni təyinat oldu
Aprelin 20-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi Şurasının növbəti iclası rəhbər vəzifəyə təyinatla başladı. Belə ki, universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov dosent Elmar Xəlilovu Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru kimi kollektivə təqdim edərək onu yeni təyinatı münasibəti ilə təbrik etdi, gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı. Daha sonra Sumqayıt Dövlət Universitetinin keçdiyi inkişaf yolundan, tarixindən, bu illər ərzində əldə etdiyi uğurlardan, qarşıda duran vəzifələrdən söz açdı.
Dosent Elmar Xəlilov da təhsil naziri cənab Emin Əmrullayevə və SDU-nun rektoru  professor Elxan Hüseynova ona göstərilən yüksək etimada görə təşəkkür edib, bu etimadı doğruldacağını bildirdi.
Qeyd edək ki, dosent Elmar Xəlilov bu təyinata qədər SDU-nun Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə rəhbərlik edirdi.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycan Respublikası təhsil naziri cənab Emin Əmrullayevin K-336 18.04.2022-ci il tarixli əmrinə əsasən Sumqayıt Dövlət Universitetinin Humanitar məsələlər üzrə prorektor vəzifəsi  Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor vəzifəsi adlandırılmışdır.

Главная страница | Новости | Состоялось назначение на должность проректора СГУ
20 апреля на очередном заседании Ученого совета Сумгаитского государственного университета состоялось представление вновь назначенного проректора по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмара Халилова. Ректор университета проф. Эльхан Гусейнов поздравил его с новым назначением и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Ректор рассказал о пути развития Сумгаитского государственного университета, о его истории, о достигнутых успехах и о задачах, стоящих перед ним.
Доц. Эльмар Халилов поблагодарил министра образования Эмина Амруллаева и ректора СГУ профессора Эльхана Гусейнова за оказанное ему высокое доверие, которое он оправдает. Отметим, что до этого назначения доц. Эльмар Халилов возглавлял Комитет свободного профсоюза СГУ.
Напомним, что согласно приказу министра образования Азербайджанской Республики Эмина Амруллаева К-336 от 18.04.2022, должность проректора по гуманитарным вопросам Сумгаитского государственного университета была переименована и теперь именуется как проректор по Социальным вопросам и связи с общественностью.