Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yeni sədr seçildi
Aprelin 25-də Sumqayıt Dövlət Universiteti Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (HİK) növbəti iclası keçirildi.
İclasda Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin üzvləri ilə yanaşı, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqının (ATİAHİ) sədr müavini Mirzə Cəfərzadə də iştirak edirdi.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov iclası açıq elan edərək, komitənin tərkibində dəyişikliklərin olacağını və komitəyə yeni sədr seçiləcəyini  bildirdi. HİK komitə üzvləri qaldırılan məsələyə münasibət bildirdilər.
SDU-nun Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının dosenti  Nemət İbayev Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yeni sədr seçildi.

A new chairman was elected to the SSU Trade Union Committee
The next meeting of the Trade Union Committee (TRC) of Sumgayit State University was held on April 25.
Along with the committee members of the Trade Union Committee, Mirza Jafarzadeh, deputy chairman of the Azerbaijan Free Trade Union of Educators (ATIAHI) also attended the meeting.
Elmar Khalilov vice-rector for Social Affairs and Public Relations of Sumgayit State University said that there would be changes in the structure of the committee and a new chairman would be elected. TUC members commented on the issue raised.
Nemat Ibayev, associate professor of the Azerbaijani language and its teaching methods department of SSU was elected the new chairman of the Trade Union Committee.