Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yeni sədr seçildi
Aprelin 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin növbəti iclası keçirildi. İclasda universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilovla yanaşı ATİAHİRK-nin Rəyasət Heyətinin üzvü Sumqayıt şəhər Təhsil şöbəsinin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Xudaverdi Əliyev də iştirak edirdi.
Dosent Elmar Xəlilov iclası açıq elan edərək komitənin tərkibində dəyişikliklərin olacağını və komitəyə yeni sədr seçiləcəyini  bildirdi və son illər ərzində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən görülən işlər haqqında danışdı.
SDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Nemət İbayev sədrliyi dövrü üçün hesabat xarakterli çıxış etdi və sədr vəzifəsinə yeni seçiləcək şəxsə uğurlar arzuladı.
Hesabat çıxışından sonra komitə sədrliyinə seçki keçirildi. Seçkinin nəticəsi olaraq Mühəndislik fakültəsinin 1-ci kurs magistrantı Tayfun Hacılı Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin yeni sədri seçildi.

Home | News | A new chairman was elected to the Student Trade Union Committee of SSU
The next meeting of the Student Trade Union Committee was held on April 28 at Sumgayit State University. The meeting was attended by the vice-rector for Social Affairs and Public Relations, associate professor Elmar Khalilov, as well as a member of the Presidium of RCEWFTU, chairman of the Trade Union Committee of the Sumgayit City Education Department Khudaverdi Aliyev.
Announcing the meeting open, associate professor Elmar Khalilov said that there would be changes in the composition of the committee and a new chairman would be elected and spoke about the work done by the Student Trade Union Committee in recent years.
Chairman of the Student Trade Union Committee of SSU Nemat Ibayev made a report for the chairmanship and wished success to the newly elected chairman.
After the report,  the election was  held for the chairmanship of the committee. As a result of the election, Tayfun Hajili, a first-year master's student at the faculty of Engineering was elected the new chairman of the Student Trade Union Committee.