Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yeni sədr seçildi
Aprelin 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin növbəti iclası keçirildi. İclasda universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilovla yanaşı ATİAHİRK-nin Rəyasət Heyətinin üzvü Sumqayıt şəhər Təhsil şöbəsinin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Xudaverdi Əliyev də iştirak edirdi.
Dosent Elmar Xəlilov iclası açıq elan edərək komitənin tərkibində dəyişikliklərin olacağını və komitəyə yeni sədr seçiləcəyini  bildirdi və son illər ərzində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən görülən işlər haqqında danışdı.
SDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Nemət İbayev sədrliyi dövrü üçün hesabat xarakterli çıxış etdi və sədr vəzifəsinə yeni seçiləcək şəxsə uğurlar arzuladı.
Hesabat çıxışından sonra komitə sədrliyinə seçki keçirildi. Seçkinin nəticəsi olaraq Mühəndislik fakültəsinin 1-ci kurs magistrantı Tayfun Hacılı Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin yeni sədri seçildi.

Главная страница | Новости | Избран новый председатель Студенческого профсоюзного комитета СГУ
28 апреля в Сумгаитском государственном университете состоялось очередное заседание Студенческого профсоюзного комитета. В заседании приняли участие проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов, а также член Президиума НПРОАР, председатель профкома Сумгаитского городского управления образования Худаверди Алиев.
Заседание открыл доц. Эльмар Халилов, который рассказал о работе, проделанной студенческим профсоюзным комитетом за последние годы, и сообщил, что требуется избрать нового председателя студенческого профсоюза.
Председатель Студенческого профсоюзного комитета СГУ Немат Ибаев представил отчет о деятельности профсоюза за период его председательства и пожелал успехов своему преемнику.
После этого состоялись выборы нового председателя комитета. В результате голосования новым председателем Студенческого профсоюзного комитета был избран студент первого курса магистратуры инженерного факультета Тайфун Гаджилы.