SDU-da “Beynəlxalq Həftə”nin ikinci günü
Mayın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq həftə” tədbirinin ikinci görüşü keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev açaraq iştirakçıları salamladı və “Beynəlxalq həftə”nin qonağı iqtisad elmləri doktoru, Almaniya Siegen Universiteti və SRH-NRW Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Müslüm İbrahimovu iştirakçılara təqdim edərək bildirdi ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Beynəlxalq həftə” silsilə tədbirləri öz ideyasını azərbaycançılıq məfkurəsinin banisi ümumilli lider Heydər Əliyevin dünya azərbaycanlılarının ölkəmizin mənafeyi naminə birləşməsi siyasətindən götürmüşdür.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbə-müəllim heyəti üçün təşkil olunmuş açıq mühazirədə şirkətin strategiyası, analitik xüsusiyyətləri, fəaliyyət sistemi xəritəsi, təşkilat şəbəkəsi, idarəetmədə əsas bacarıqlar və rəqabətqabiliyyətlilik haqqında geniş məlumat verildi. İştirakçıların geniş marağına səbəb olan tədbir sual-cavabla yekunlaşdı.
Tədbirdə Ümumi işlər üzrə prorektor Əsəd Məmmədov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, kafedra müdirləri və müəllim-tələbə heyəti iştirak etdilər.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində növbəti tədbirdə İstanbul Texniki Universitetinin nümayəndəsinin SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin müəllim-tələbə heyəti ilə görüşü nəzərdə tutulur

Главная страница | Новости | В СГУ состоялась вторая встреча в рамках «Международной недели»
5 мая в Сумгаитском государственном университете состоялась вторая встреча в рамках  «Международной недели», организованной отделом международного сотрудничества и иностранных студентов.
Мероприятие открыл проректор по международным связям доц. Гафар Атаев. Он приветствовал участников и представил гостя «Международной недели» доктора экономических наук, профессора Немецкого Зигенского университета, Берлинского университета прикладных наук (SRH) и Университета государственного управления (NRW) Муслима Ибрагимова.  Проректор рассказал о значении политики основоположника идеологии азербайджанства Гейдара Алиева, направленной на объединение всех азербайджанцев мира во имя процветания нашей страны.
На встрече, организованной для профессорско-преподавательского состава факультета экономики и управления, была дана обширная информация о стратегии компаний, аналитических особенностях, карте системы деятельности, организационной сети, о базовых управленческих навыках и конкурентоспособности.
В мероприятии приняли участие проректор по общим вопросам Асад Мамедов, декан факультета экономики и управления доц. Айнура Яхъяева, заведующие кафедрой и профессорско-преподавательский состав.
Отметим, что на следующем мероприятии в рамках «Международной недели» планируется встреча представителя Стамбульского технического университета с профессорско-преподавательским составом факультета инженерии СГУ.