SDU-nun fakültələrində Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü ilə bağlı silsilə tədbirlər təşkil olunur
Mayın 5-dən başlayaraq Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə fakültələrdə Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş silsilə tədbirlər keçirilir.
Tədbiri giriş sözü ilə fakültə dekanları çıxış edərək Ümummilli lider Heydər Əliyevin keçdiyi şərəfli həyat yolundan, zəngin fəaliyyətindən danışaraq iştirakçılara dolğun məlumat verdilər.
Dahi şəxsiyyət Heydər Əliyevin Azərbaycan dövləti və milləti qarşısında misilsiz xidmətlərini tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdıran çıxışçılar bildirdilər ki, Heydər Əliyev adı tarixdə müstəqil dövlətçiliyin rəmzinə çevrilən çox az siyasi liderlərdən biridir. Nadir idarəçilik və liderlik keyfiyyətlərinə, fitri istedada, yüksək vətənpərvərlik hissinə malik olan bu şəxsiyyət ölkəmizin ən yeni tarixində müstəqil Azərbaycan dövlətinin siyasi, iqtisadi, hüquqi əsaslarını yaradan və inkişafını təmin edən qüdrətli şəxsiyyətdir.İllər ötəcək, nəsillər bir-birini əvəz edəcək, lakin Azərbaycan xalqının iftixarı olan Heydər Əliyevin uzaqgörən müdrik siyasəti uğurlu gələcəyə gedən yollarımızı daim işıqlandıracaq.
Qeyd etmək yerinə düşərdi ki, çağdaş tariximizə qızıl hərflərlə yazılan Zəfər Qələbəsi Azərbaycanda Ulu öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu və ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin uğurla apardığı siyasətin nəticəsidir. Böyük iftixar hissi ilə bəyan edirik ki, Vətən müharibəsində “Şuşasız Qarabağ, Qarabağsız Azərbaycan yoxdur” deyən Ulu Öndərin arzusunu reallaşdıran ölkə Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətlə söylədiyi “Mən bu gün Ulu Öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət etdim, onun ruhu qarşısında baş əydim. Ürəyimdə dedim, xoşbəxt adamam ki, ata vəsiyyətini yerinə yetirdim. Şuşanı azad etdik! Bu, böyük qələbədir! Bu gün şəhidlərimizin, Ulu Öndərin ruhu şaddır!” fikirlərində Qarabağın işğaldan azad olunmasında Heydər Əliyev ideyalarının təntənəsi gözəl ifadə olunmaqdadır.
Daha sonra Ümummilli lider Heydər Əliyevin xilaskarlıq missiyasından və tarixi Qələbəyə aparan yolda misilsiz xidmətlərindən söz açan tələbələr Ulu Öndərin tarixi ədalətin bərpa olunması istiqamətində yorulmaz fəaliyyətindən və yüksək əzmkarlığından bəhs etdilər.Torpaqlarımızın işğaldan azad olunması ilə Azərbaycanda yeni dövrün başlandığını və hazırda Qarabağın dirçəlişi sahəsində həyata keçirilən irimiqyaslı və sistemli tədbirlərdən danışdılar.
Tədbirlər Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş videoçarxın nümayişi ilə yekunlaşdı.

Главная страница | Новости | На факультетах СГУ организованы мероприятия в связи с 99-летием со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева
На факультетах СГУ организованы мероприятия в связи с 99-летием со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева
С 5 мая в Сумгаитском государственном университете проводится ряд мероприятий, посвященных 99-летию со дня рождения великого лидера Гейдара Алиева, организованных Студенческим профсоюзным комитетом и Студенческой молодежной организацией.
На мероприятии выступили деканы факультетов, которые рассказали о славном жизненном пути и разносторонней политической деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева.
Выступавшие довели до сведения участников мероприятия уникальные заслуги Гейдара Алиева перед Азербайджанским государством и народом, и отметили, что Гейдар Алиев является одним из немногих политических лидеров, ставших в истории символом независимой государственности. Личность этого человека обладала редкими качествами свойственными гениальному лидеру и руководителю, врожденным талантом и безграничным  чувством патриотизма. Он создал политические, экономические и правовые основы независимого Азербайджанского государства и обеспечил развитие страны в будущем.
Следует отметить, что Победа, которая вписана золотыми буквами в нашу новейшую историю, является результатом политики, заложенной Гейдаром Алиевым и успешно продолженной Президентом Ильхамом Алиевым. Президент страны Ильхам Алиев, осуществивший мечту общенационального лидера, который говорил что: «Нет Карабаха без Шуши, а Азербайджана без Карабаха», сказал в своем обращении к народу: «Сегодня я посетил могилу великого лидера Гейдара Алиева, склонил голову перед его памятью. В душе я произнес, что счастливый человек, потому что исполнил завещание отца. Мы освободили Шушу! Это большая победа! Сегодня души наших шехидов, душа Великого лидера возрадовались!».
Студенты рассказали о спасительной миссии и беспримерных заслугах общенационального лидера Гейдара Алиева на пути к исторической Победе, рассказали о неустанной деятельности и беспримерном упорстве великого лидера в деле восстановления исторической справедливости. Они говорили о начале новой эры в Азербайджане с освобождением нашей земли от оккупации и осуществляемых в настоящее время широкомасштабных и системных работах по возрождению Карабаха.
Мероприятие завершилось показом видеоролика, посвященного 99-летию со дня рождения великого лидера Гейдара Алиева.