SDU-nun fakültələrində Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü ilə bağlı silsilə tədbirlər təşkil olunur
Mayın 5-dən başlayaraq Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə fakültələrdə Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş silsilə tədbirlər keçirilir.
Tədbiri giriş sözü ilə fakültə dekanları çıxış edərək Ümummilli lider Heydər Əliyevin keçdiyi şərəfli həyat yolundan, zəngin fəaliyyətindən danışaraq iştirakçılara dolğun məlumat verdilər.
Dahi şəxsiyyət Heydər Əliyevin Azərbaycan dövləti və milləti qarşısında misilsiz xidmətlərini tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdıran çıxışçılar bildirdilər ki, Heydər Əliyev adı tarixdə müstəqil dövlətçiliyin rəmzinə çevrilən çox az siyasi liderlərdən biridir. Nadir idarəçilik və liderlik keyfiyyətlərinə, fitri istedada, yüksək vətənpərvərlik hissinə malik olan bu şəxsiyyət ölkəmizin ən yeni tarixində müstəqil Azərbaycan dövlətinin siyasi, iqtisadi, hüquqi əsaslarını yaradan və inkişafını təmin edən qüdrətli şəxsiyyətdir.İllər ötəcək, nəsillər bir-birini əvəz edəcək, lakin Azərbaycan xalqının iftixarı olan Heydər Əliyevin uzaqgörən müdrik siyasəti uğurlu gələcəyə gedən yollarımızı daim işıqlandıracaq.
Qeyd etmək yerinə düşərdi ki, çağdaş tariximizə qızıl hərflərlə yazılan Zəfər Qələbəsi Azərbaycanda Ulu öndər Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu və ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin uğurla apardığı siyasətin nəticəsidir. Böyük iftixar hissi ilə bəyan edirik ki, Vətən müharibəsində “Şuşasız Qarabağ, Qarabağsız Azərbaycan yoxdur” deyən Ulu Öndərin arzusunu reallaşdıran ölkə Prezidenti İlham Əliyevin xalqa müraciətlə söylədiyi “Mən bu gün Ulu Öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət etdim, onun ruhu qarşısında baş əydim. Ürəyimdə dedim, xoşbəxt adamam ki, ata vəsiyyətini yerinə yetirdim. Şuşanı azad etdik! Bu, böyük qələbədir! Bu gün şəhidlərimizin, Ulu Öndərin ruhu şaddır!” fikirlərində Qarabağın işğaldan azad olunmasında Heydər Əliyev ideyalarının təntənəsi gözəl ifadə olunmaqdadır.
Daha sonra Ümummilli lider Heydər Əliyevin xilaskarlıq missiyasından və tarixi Qələbəyə aparan yolda misilsiz xidmətlərindən söz açan tələbələr Ulu Öndərin tarixi ədalətin bərpa olunması istiqamətində yorulmaz fəaliyyətindən və yüksək əzmkarlığından bəhs etdilər.Torpaqlarımızın işğaldan azad olunması ilə Azərbaycanda yeni dövrün başlandığını və hazırda Qarabağın dirçəlişi sahəsində həyata keçirilən irimiqyaslı və sistemli tədbirlərdən danışdılar.
Tədbirlər Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş videoçarxın nümayişi ilə yekunlaşdı.

Home | News | A series of events dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev are organized at the faculties of SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 06 May 2022 14:49
A series of events dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev are organized at the faculties of SSU
A series of events dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev are  held at Sumgayit State University on May 5, organized by the Student Trade Union Committee and the Student Youth Organization.
In their introductory speeches, the deans of the faculties spoke about the glorious life and rich activity of the national leader Heydar Aliyev and gave full information to the participants.
The speakers noted the unparalleled services of the great personality Heydar Aliyev to the state and nation of Azerbaijan, the name of Heydar Aliyev is one of the few political leaders in history who has become a symbol of independent statehood. With unique leadership  qualities, innate talent and a high sense of patriotism  who created and ensured the political, economic and legal foundations of the independent Azerbaijani state in the recent history of our country. The far-sighted and wise policy of the proud Heydar Aliyev will always lighten our path to a successful future.
We should  note  that the Victory Day, written in golden letters in our modern history, is the result of the policy founded by the great leader Heydar Aliyev in Azerbaijan and successfully pursued by President Ilham Aliyev. We declare with great pride that President Ilham Aliyev, who fulfilled the dream of the Great Leader who said "There is no Karabakh without Shusha  Azerbaijan without Karabakh" in the Great Patriotic War, addressed the people today. I said in my heart that I was happy to have fulfilled my father's will. We liberated Shusha! This is a great victory! Today, the souls of our martyrs, the Great Leader are happy! ” The triumph of Heydar Aliyev's ideas in the liberation of Karabakh from occupation is beautifully expressed in his thoughts.
Afterwards, the students spoke about the rescue mission of national leader Heydar Aliyev and his unparalleled services on the way to historical victory  and spoke of systemic measures.
The event ended with the screening of a video dedicated to the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev.