Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşları “Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” adlı beynəlxalq forumun ikinci günündə iştirak etdilər
SDU-nun əməkdaşları “Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” adlı beynəlxalq forumun ikinci günündə iştirak etdilər
Mayın 6-da  Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) təşkilatçılığı ilə “Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” mövzusunda keçirilən beynəlxalq forumun ikinci görüşü baş tutdu.
Forumun ikinci günündə ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri (daxili keyfiyyət təminatı strukturunun rəhbərləri, dekan, tədris şöbələrinin müdirləri və s.) üçün beynəlxalq ekspertlər tərəfindən praktik təlimlər keçirildi.
Tədbir iştirakçılarının fəaliyyət sahəsinə uyğun olaraq, qrup müzakirələri  3 fərqli mövzuda: “Daxili keyfiyyət təminatının təkmilləşdirilməsi yolları”, “Ənənəvi tədris metodundan müasir yanaşmalara – PBL və SCL-ə doğru addımlamaq”, “Ali təhsildə keyfiyyətin və məşğulluğun artırılması” mövzularında təşkil olundu.
Beynəlxalq forumda Sumqayıt Dövlət Universitetini Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova, Beynəlxalq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və Elmi hissənin müdiri Samir Orucov təmsil etdi.
CEENQA təşkilatının vitse-prezidenti Olgun Çiçeyin moderatorluğu ilə ali təhsil müəssisələrində keyfiyyət təminatının hazırkı fəaliyyəti barədə keçirilən müzakirədə Nərmin Həsənova və Beynəlxalq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva, layihəyönümlü tədris mövzusunun müzakirəsində isə Elmi hissənin müdiri Samir Orucov iştirak etdi.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие во втором заседании международного форуме «Обеспечение качества в высшем образовании»
Yerləşdirilmə tarixi : 06 Май 2022 22:00
Сотрудники СГУ приняли участие во втором заседании международного форуме «Обеспечение качества в высшем образовании»
6 мая состоялось второе заседание международного форума «Обеспечение качества в высшем образовании», организованного Агентством по обеспечению качества в образовании.
Во второй день форума международные эксперты провели практические занятия для представителей высших учебных заведений (руководители внутренних структур обеспечения качества, деканы, руководители отделов образования и т.д.).
В соответствии со сферой деятельности участников были организованы групповые обсуждения по 3 различным темам: пути улучшения внутреннего обеспечения качества, переход от традиционных методов обучения к современным подходам – PBL и SCL, повышение качества и трудоустройство в высшем образовании.
Сумгаитский государственный университет на международном форуме представляли руководитель отдела обеспечения качества Нармин Гасанова, руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Садагат Фатуллаева, руководитель научной части Самир Оруджев.
Они приняли участие в дискуссии о текущей деятельности по обеспечению качества в высших учебных заведениях, модератором которой выступил вице-президент CEENQA Олгун Чичей.