Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşları “Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” adlı beynəlxalq forumun ikinci günündə iştirak etdilər
SDU-nun əməkdaşları “Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” adlı beynəlxalq forumun ikinci günündə iştirak etdilər
Mayın 6-da  Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) təşkilatçılığı ilə “Ali təhsildə keyfiyyət təminatı” mövzusunda keçirilən beynəlxalq forumun ikinci görüşü baş tutdu.
Forumun ikinci günündə ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri (daxili keyfiyyət təminatı strukturunun rəhbərləri, dekan, tədris şöbələrinin müdirləri və s.) üçün beynəlxalq ekspertlər tərəfindən praktik təlimlər keçirildi.
Tədbir iştirakçılarının fəaliyyət sahəsinə uyğun olaraq, qrup müzakirələri  3 fərqli mövzuda: “Daxili keyfiyyət təminatının təkmilləşdirilməsi yolları”, “Ənənəvi tədris metodundan müasir yanaşmalara – PBL və SCL-ə doğru addımlamaq”, “Ali təhsildə keyfiyyətin və məşğulluğun artırılması” mövzularında təşkil olundu.
Beynəlxalq forumda Sumqayıt Dövlət Universitetini Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova, Beynəlxalq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və Elmi hissənin müdiri Samir Orucov təmsil etdi.
CEENQA təşkilatının vitse-prezidenti Olgun Çiçeyin moderatorluğu ilə ali təhsil müəssisələrində keyfiyyət təminatının hazırkı fəaliyyəti barədə keçirilən müzakirədə Nərmin Həsənova və Beynəlxalq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva, layihəyönümlü tədris mövzusunun müzakirəsində isə Elmi hissənin müdiri Samir Orucov iştirak etdi.

Home | News | Employees of SSU took part in the second day of the international forum called "Quality Assurance in Higher Education"
Employees of SSU took part in the second day of the international forum called "Quality Assurance in Higher Education"
The second meeting of the international forum took place  on "Quality Assurance in Higher Education" organized by the  Quality Assurance Agency in Education  on    May 6. On the second day of the forum, practical trainings were conducted by international experts for representatives of higher education institutions (heads of internal quality assurance structures, deans, heads of education departments, etc.).
According to the scope of activities of the participants, group discussions were organized on 3 different topics: ways to improve internal quality assurance, moving from traditional teaching methods to modern approaches - PBL and SCL, improving quality and employment in higher education.
Sumgayit State University was represented at the international forum by Narmin Hasanova head of the Quality Assurance department, Sadagat Fatullayeva head of the International and foreign students department, and Samir Orujov head of the Scientific department.
Narmin Hasanova and Sadagat Fatullayeva head of the departement of International and foreign students, Samir Orujov head of the Scientific department  took part in the discussion  the current activities of quality assurance in higher education institutions, moderated by vice president of the organization of CEENGA Olgun Chichey.