Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil edildi
Yerləşdirilmə tarixi : 10 May 2022 14:19
SDU-da Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil edildi
Mayın 10-da müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında “Ulu öndər‒99” adlı kitab sərgisi təşkil edildi.
Sərgidə ümummilli lider Heydər Əliyevin mənalı, zəngin və şərəfli həyat yolundan, Azərbaycan xalqının taleyində, ölkənin beynəlxalq mövqeyinin daha da möhkəmlənməsində əvəzsiz xidmətlərindən bəhs edən, eyni zamanda dahi şəxsiyyətin fəaliyyəti dövründə respublikamızın ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, elmi, mədəni həyatındakı hadisələri əks etdirən kitablar və digər nəşrlər nümayiş olundu.

Главная страница | Новости | В СГУ организована книжная выставка, посвященная 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева
В СГУ организована книжная выставка, посвященная 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева
10 мая по случаю 99-летия основателя современного независимого Азербайджанского государства, общенационального лидера Гейдара Алиева в научной библиотеке Сумгаитского государственного университета была организована книжная выставка под названием «Общенациональный лидер-99».
На выставке экспонировались книги, рассказывающие о содержательной, насыщенной и достойной подражания жизни общенационального лидера Гейдара Алиева, его неоценимом вкладе в судьбу азербайджанского народа и дальнейшего укрепления международного положения страны, а также о событиях общественно-политической, социально-экономической, научно-культурной жизни республики в период правления Гейдара Алиева.