Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil edildi
Yerləşdirilmə tarixi : 10 May 2022 14:19
SDU-da Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil edildi
Mayın 10-da müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında “Ulu öndər‒99” adlı kitab sərgisi təşkil edildi.
Sərgidə ümummilli lider Heydər Əliyevin mənalı, zəngin və şərəfli həyat yolundan, Azərbaycan xalqının taleyində, ölkənin beynəlxalq mövqeyinin daha da möhkəmlənməsində əvəzsiz xidmətlərindən bəhs edən, eyni zamanda dahi şəxsiyyətin fəaliyyəti dövründə respublikamızın ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, elmi, mədəni həyatındakı hadisələri əks etdirən kitablar və digər nəşrlər nümayiş olundu.

Home | News | A book exhibition dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was organized at SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 10 May 2022 14:19
A book exhibition dedicated to the 99th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was organized at SSU
A book exhibition entitled "Great Leader-99" was organized in the Scientific Library of Sumgayit State University on May 10, on the occasion of the 99th anniversary of the founder of the modern independent state of Azerbaijan, national leader Heydar Aliyev.The books and other  publications  reflected  about the meaningful, rich and honorable life of national leader Heydar Aliyev, his invaluable contribution to the fate of the Azerbaijani people, further strengthening the country's international position were displayed in the exhibition  as well as the events in the socio-political, socio-economic, scientific and cultural life of the republic.