Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə keçirilən yarışların qalibləri mükafatlandırıldı
SDU-da ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə keçirilən yarışların qalibləri mükafatlandırıldı
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər keçirilir. Bunlardan  Sumqayıt Dövlət Universiteti və universitetin nəzdindəki Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələrinin fakültələrarası 5 idman növü (stolüstü tennis, dama, şahmat, voleybol və basketbol) üzrə yarışı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə  təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” populyar intellektual oyunu təşkil olunmuşdur.
Keçirilən tədbirlərin qalibləri  mayın 10-da univeristetin Kiçik akt zalında mükafatlandırıldı.
Mükafatlandırma mərasimini universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq, ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə keçirilən tədbirlərin Ulu öndər irsinin öyrənilməsi və  nəsildən-nəslə ötürülməsi baxımından böyük əhəmiyyətə malik olduğunu bildirdi. Qeyd etdi ki, Heydər Əliyevin fəaliyyəti bir məktəbdir. Hər bir Azərbaycan vətəndaşı bu məktəbi öyrənməyə borcludur.Dahi şəxsiyyətin keçdiyi böyük, mənalı və şərəfli həyat yolu zaman və məkan anlayışına sığmır. Prorektor onu da qeyd etdi ki, 2003-cü ildən bu günədək keçilən yola nəzər salsaq, ümummilli liderin siyasi kursunun uğurla davam etdiyini görərik.
Sonra qaliblərin mükafatlandırılmasına başlanıldı.
İdman yarışlarının ümumi yekun nəticəsinə görə, I yerə Kimya və biologiya, II yerə Fizika və elektroenergetika, III yerə Riyaziyyat fakültəsi layiq görüldü.
“Nə? Harada? Nə zaman?” populyar intellektual oyununun nəticəsinə əsasən Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası birinci, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandası ikinci, Filologiya fakültəsinin komandası isə üçüncü oldu.
Qaliblərə fəxri fərmanlar təqdim edildi.
Çıxışçılar da öz növbələrində tədbirlərin yüksək səviyyədə təşkil olunduğuna görə universitet rəhbərliyinə dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Главная страница | Новости | В СГУ награждены победители конкурсов, проведенных в университете по случаю 99-летия общенационального лидера Гейдара Алиева
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Май 2022 14:50
В СГУ награждены победители конкурсов, проведенных в университете по случаю 99-летия общенационального лидера Гейдара Алиева
10 мая в Сумгаитском государственном университете состоялась церемония награждения студентов, ставших победителями в различных конкурсах организованных в университете по случаю 99-летия со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева. Среди них межфакультетские соревнования студентов Сумгаитского государственного университета и Сумгаитского государственного технического колледжа при университете по 5 видам спорта (настольный теннис, шашки, шахматы, волейбол и баскетбол) и интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?», совместно организованные Студенческим профсоюзным комитетом и Студенческой молодежной организацией университета.
Мероприятие открыл проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов. В своем выступлении он отметил большое значение изучения и передачи будущим поколениям наследия общенационального лидера Гейдара Алиева. Славный жизненный путь Гейдара Алиева выходит за рамки времени и пространства. Проректор также отметил, что сегодня политический курс общенационального лидера успешно продолжает его преемник Президент Ильхам Алиев.
Затем началось награждение победителей.
По итогам спортивных соревнований первое место было присуждено факультету химии и биологии, второе место – факультету физики и электроэнергетики, третье место – факультету математики.
В интеллектуальном соревновании «Что? Где? Когда?» победителем стала команда факультета истории и географии, второе  место заняла команда факультета экономики и управления, а  третье место – команда филологического факультета.