Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə keçirilən yarışların qalibləri mükafatlandırıldı
SDU-da ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə keçirilən yarışların qalibləri mükafatlandırıldı
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər keçirilir. Bunlardan  Sumqayıt Dövlət Universiteti və universitetin nəzdindəki Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələrinin fakültələrarası 5 idman növü (stolüstü tennis, dama, şahmat, voleybol və basketbol) üzrə yarışı, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə  təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” populyar intellektual oyunu təşkil olunmuşdur.
Keçirilən tədbirlərin qalibləri  mayın 10-da univeristetin Kiçik akt zalında mükafatlandırıldı.
Mükafatlandırma mərasimini universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq, ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü münasibətilə keçirilən tədbirlərin Ulu öndər irsinin öyrənilməsi və  nəsildən-nəslə ötürülməsi baxımından böyük əhəmiyyətə malik olduğunu bildirdi. Qeyd etdi ki, Heydər Əliyevin fəaliyyəti bir məktəbdir. Hər bir Azərbaycan vətəndaşı bu məktəbi öyrənməyə borcludur.Dahi şəxsiyyətin keçdiyi böyük, mənalı və şərəfli həyat yolu zaman və məkan anlayışına sığmır. Prorektor onu da qeyd etdi ki, 2003-cü ildən bu günədək keçilən yola nəzər salsaq, ümummilli liderin siyasi kursunun uğurla davam etdiyini görərik.
Sonra qaliblərin mükafatlandırılmasına başlanıldı.
İdman yarışlarının ümumi yekun nəticəsinə görə, I yerə Kimya və biologiya, II yerə Fizika və elektroenergetika, III yerə Riyaziyyat fakültəsi layiq görüldü.
“Nə? Harada? Nə zaman?” populyar intellektual oyununun nəticəsinə əsasən Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası birinci, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandası ikinci, Filologiya fakültəsinin komandası isə üçüncü oldu.
Qaliblərə fəxri fərmanlar təqdim edildi.
Çıxışçılar da öz növbələrində tədbirlərin yüksək səviyyədə təşkil olunduğuna görə universitet rəhbərliyinə dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Home | News | Winners of competitions were awarded which held at SSU on the occasion of the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev
Yerləşdirilmə tarixi : 10 May 2022 14:50
Winners of competitions were awarded which held at SSU on the occasion of the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev
A series of events are being held at Sumgayit State University on the occasion of the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev. The inter-faculty competitions  are organized  by students of Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College in 5kinds of sport (table tennis, checkers, chess, volleyball and basketball) as well as a popular intellectual game “What? Where? When?"jointly organized by the Student Trade Union Committee and the Student Youth Organization “What? Where? When?".
The winners of the event were awarded on May 10 in the small assembly hall of the university.
Opening the award ceremony vice-rector for Social Affairs and Public Relations associate professor Elmar Khalilov said that the events dedicated to the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev were of great importance in terms of studying and passing down the legacy of the great leader. He noted that Heydar Aliyev's activity is a school. Every citizen of Azerbaijan is obliged to study this school. The great, meaningful and glorious way of life of a genius does not conform   the concept of time and space. The vice-rector also noted that if we look at the path taken since 2003, we can see that the political course of the National Leader continues successfully.
Then the awarding of the winners began.
According to the general results of sports competitions, the first place was awarded to the faculty of Chemistry and Biology, the second place to the faculty of Physics and Power Engineering  and the third place to the faculty of Mathematics.
According to the results of the popular intellectual game"What? Where? When?"   the team of the faculty of History and geography was the first, the team of the faculty of Economics and Management was the second and the team of the faculty of Philology was the third.
The winners were awarded honorary diplomas.
At the end speakers expressed deep gratitude to the university administration for the high level of organization of  the events.