Tələbələrimiz "Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı" mövzusunda keçirilən esse müsabiqəsində qalib oldular
Mayın 10-da Cəfər Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasında UNEC TEC və "GUYS" İctimai Birliyi "Economics school" proqramı çərçivəsində Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü ilə bağlı "Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı" mövzusunda esse müsabiqəsinin 2-ci hissəsi olan dəyirmi masa keçirildi.
Tədbiri Cəfər Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasının direktoru Aslan Cəfərov açaraq, öz uzaqgörən və müdrik siyasəti ilə Azərbaycan dövlətçiliyinin tarixində əbədilik qazanan ümummilli lider Heydər Əliyevin mənalı həyat yolunun, zəngin və çoxşaxəli irsinin Azərbaycan xalqı üçün tükənməz bir miras olduğunu vurğuladı.
Tədbirin davamı olaraq söz "GUYS" İctimai Birliyinin sədri Mübariz Quliyevə verildi. Mübariz Quliyev çıxışı zamanı Ulu öndər Heydər Əliyevin hələ 60-cı illərdən ̶ Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dönəmlərdən gənclərə necə diqqət və qayğı ilə yanaşdığını qeyd etdi.
Sonra söz digər qonaqlara və gənclərə verildi. Yekunda esse müsabiqəsinin iştirakçıları öz təqdimatlarını etdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Nübar Osmanova I yerə, Filologiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Nuranə Süleymanova II yerə layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ стали победителями конкурса сочинений «Гейдар Алиев и экономика Азербайджана»
Yerləşdirilmə tarixi : 12 Май 2022 14:38
Студенты СГУ стали победителями конкурса сочинений «Гейдар Алиев и экономика Азербайджана»
10 мая в Республиканской  молодежной библиотеке им. Джафара Джаббарлы прошел круглый стол второго этапа конкурса сочинений на тему «Гейдар Алиев и экономика Азербайджана», посвященного 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева в рамках программы Economics school, реализованного общественным объединением GUYS и СМО университета UNEC.
Мероприятие открыл директор Республиканской молодежной библиотеки им. Джафара Джаббарлы Аслан Джафаров. В своем выступлении он отметил, что жизнь и богатое наследие общенационального лидера Гейдара Алиева, который своей дальновидной и мудрой политикой обрел бессмертие в истории азербайджанской государственности, является неисчерпаемым источником вдохновения для азербайджанского народа.
Далее слово было предоставлено председателю общественного объединения GUYS Мубаризу Гулиеву. В своем выступлении Мубариз Гулиев рассказал о внимании и заботе общенационального лидера Гейдара Алиева к молодежи за время правления Азербайджаном в 60-х годах.
После этого были прослушаны выступления участников конкурса сочинений, которые представили свои работы. По итогам конкурса первое место было присуждено студентке третьего курса факультета истории и географии СГУ Нубар Османовой, а второе место заняла студентка второго курса филологического факультета СГУ Нурана Сулейманова.