SDU-nun 60 illik yubileyi ilə ilə bağlı Riyaziyyat fakültəsində keçirilən fənn olimpiadasının qalibləri mükafatlandırıldı
Mayın 27-də Riyaziyyat fakültəsinin təşkilatçılığı ilə SDU-nun 60 illiyinə həsr olunmuş Riyaziyyat fənni üzrə I‒III kurs tələbələri arasında keçirilən olimpiadanın qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirildi.
Öncə Riyaziyyat fakültəsinin dekanı dosent Xalidə Həsənova çıxış edərək tədbir iştirakçılarını salamladı, olimpiadanın əhəmiyyətindən bəhs etdi. Bildirdi ki, olimpiadanın təşkil edilməsində məqsəd istedadlı tələbələrin aşkar edilməsi, tələbələrdə bu fənnə olan marağın artırılması, onların sağlam rəqabət mühitində öz bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmələrinə imkan yaradılmasından ibarətdir.
Sonra dekan qalibləri təbrik edərək onlara uğurlar arzuladı və onları fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif etdi.
Qeyd edək ki, Riyaziyyat fakültəsində keçirilən fənn olimpiadasında I‒III kurslar üzrə cəmi 102 nəfər tələbə iştirak etmişdir. Onlardan müsabiqənin yekun nəticəsinə görə, I yerə 425 saylı qrupun tələbəsi Asif Xələfov, II yerə 442B saylı qrupunun 2 tələbəsi: Dilşad Əliyeva və Şəbnəm İsparova, III yerə 434 saylı qrupun tələbəsi Səfurə İsmayılova layiq görüldülər.

Winners of the Subject Olympiad were awarded   which held at the faculty of Mathematics on the occasion of the 60th anniversary of SSU
On May 27, the awarding ceremony of the winners of the Olympiad among Mathematics students of I-III courses was held  dedicated to the 60th anniversary of SSU  organized by the faculty of Mathematics.
First, the dean of the faculty of Mathematics, associate professor Khalida Hasanova greeted the participants and spoke about the importance of the Olympiad. He said that the purpose of the Olympiad is to identify talented students, increase students' interest in this subject, to allow them to demonstrate their knowledge and skills in a healthy competitive environment.
The dean congratulated the winners, wished them success and awarded them with honorary diplomas and presents.
We should note that only 102 students of I-III courses participated in the Subject Olympiad held at the faculty of Mathematics. According to the final results of the competition, Asif Khalafov  a student of group 425  was awarded the first place, Dilshad Aliyeva and Shabnam Isparova  students of group 442B  were awarded the second place and Safura Ismayilova  a student of group 434 was awarded the third place.