Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun alimi İstanbulda keçirilən konfransda mükafata layiq görüldü
Sumqayıt Dövlət Universitetinin  Pedaqogika və psixologiya kafedrasının dosenti  Kəmalə Salamova 13‒15 iyun tarixlərində Türkiyənın İstanbul  şəhərində  İstanbul  Mədəniyyət Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən “23-cü Beynəlxalq psixoloji xidmət və məsləhət” adlı konfransın açılış toplantısında “Sosial şəbəkələrin gənclərin inkişafına təsiri” mövzusunda  çıxış etdi,  “Ailə və toplum” adlı bölməyə rəhbərlik edərək “İlin psixoloqu” mükafatına layiq görüldü.
Səfər çərçivəsində dosent  Kəmalə Salamova İbn Haldun Universitetində yeni yaradılmış Heydər  Əliyev adına Avrasiya Tədqiqat və Təcrübə Mərkəzində  oldu və mərkəzin rəhbərliyinə Sumqayıt Dövlət Universiteti haqqında geniş məlumat verdi.
İyunun 16-da keçirilən EBAS2022-nin (Təhsil və Elmi Araşdırmalar) “Təhsildə fürsət bərabərliyi” adlı  konfransda “Boşanmanın uşaqların təhsilinə və şəxsi inkişafına təsiri” mövzusunda təqdimatla çıxış edən Kəmalə xanım İstanbul Təhsil İdarəsi tərəfindən mükafata layiq görüldü.
İyunun 17-də  isə İstanbul Başakşəhər təhsil idarəsində dosent Kəmalə Salamovanın türkiyəli psixoloqlarla birgə nəşr olunmuş “Pozitiv psixologiya” kitabının ingilis dilində çap olunan ilk nüsxəsinin təqdimatı oldu.

Главная страница | Новости | Сотрудник СГУ награжден на конференции в Стамбуле
Доцент кафедры педагогики и психологии Сумгаитского государственного университета Саламова Кямаля выступила с докладом «Влияние социальных сетей на развитие молодежи» на открытии 23 Международной конференции «Психологическая служба и консультирование», организованной Стамбульским университетом культуры в Стамбуле 13-15 июня. Также она возглавила работу секции «Семья и общество» и была награждена премией «Психолог года».
Доц. Саламова Кямаля также посетила Евразийский научно-практический центр им. Гейдара Алиева при Университете Ибн Халдуна и дала руководству центра обширную информацию о Сумгаитском государственном университете.
На конференции EBAS2022 (Образование и научные исследования) «Равенство возможностей в образовании», состоявшейся 16 июня, Кямаля Саламова выступила с докладом «Влияние развода родителей на образование детей и их личностное развитие» и была награждена Стамбульским Департамент образования.
17 июня в Отделе образования Башакшехир Стамбул прошла презентация первого экземпляра книги «Позитивная психология», изданной на английском языке доц. Саламовой Кямали, написанной ее в соавторстве с турецкими психологами.