Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun alimi İstanbulda keçirilən konfransda mükafata layiq görüldü
Sumqayıt Dövlət Universitetinin  Pedaqogika və psixologiya kafedrasının dosenti  Kəmalə Salamova 13‒15 iyun tarixlərində Türkiyənın İstanbul  şəhərində  İstanbul  Mədəniyyət Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən “23-cü Beynəlxalq psixoloji xidmət və məsləhət” adlı konfransın açılış toplantısında “Sosial şəbəkələrin gənclərin inkişafına təsiri” mövzusunda  çıxış etdi,  “Ailə və toplum” adlı bölməyə rəhbərlik edərək “İlin psixoloqu” mükafatına layiq görüldü.
Səfər çərçivəsində dosent  Kəmalə Salamova İbn Haldun Universitetində yeni yaradılmış Heydər  Əliyev adına Avrasiya Tədqiqat və Təcrübə Mərkəzində  oldu və mərkəzin rəhbərliyinə Sumqayıt Dövlət Universiteti haqqında geniş məlumat verdi.
İyunun 16-da keçirilən EBAS2022-nin (Təhsil və Elmi Araşdırmalar) “Təhsildə fürsət bərabərliyi” adlı  konfransda “Boşanmanın uşaqların təhsilinə və şəxsi inkişafına təsiri” mövzusunda təqdimatla çıxış edən Kəmalə xanım İstanbul Təhsil İdarəsi tərəfindən mükafata layiq görüldü.
İyunun 17-də  isə İstanbul Başakşəhər təhsil idarəsində dosent Kəmalə Salamovanın türkiyəli psixoloqlarla birgə nəşr olunmuş “Pozitiv psixologiya” kitabının ingilis dilində çap olunan ilk nüsxəsinin təqdimatı oldu.

SSU scientist was awarded at the conference held in Istanbul
Kamala Salamova, associate professor of the department of Pedagogy and psychology of Sumgayit State University gave a speech on the topic "Impact of social networks on youth development" at the opening meeting of the "23rd International Psychological Service and Counseling" conference hosted by Istanbul Culture University on June 13-15 in Istanbul, Turkey. She was awarded the "Psychologist of the Year" award by leading the department of "Family and society".
Within the framework of the visit, associate professor Kamala Salamova visited the Eurasian research and practice center named after Heydar Aliyev at Ibn Khaldun University and gave information about Sumgayit State University to the management of the center.
At the EBAS2022 (Education and Scientific Research) conference "Equality of opportunity in education" held on June 16, Ms. Kamala who made a presentation on the topic "Effect of divorce on children"s education and personal development", was awarded by the Istanbul Education Department.
On June 17, the first copy of the book "Positive Psychology" published in English by associate professor Kamala Salamova was presented in Istanbul Başakşehir Education Department together with Turkish psychologists.