Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalında təltif olundular
Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə qərarı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalının yekun konserti keçirildi.
Müsabiqə-festivalda respublikada fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin əyani şöbələrində təhsil alan tələbələrdən ibarət özfəaliyyət yaradıcılıq kollektivləri, dərnək və studiyaları, onlardakı solo ifaçılar, həvəskar müğənni, rəqqas, bədii qiraətçi, musiqiçi, həmçinin orkestr və ansambllar, rəqs kollektivləri, solo ifaçılar iştirak etmişdilər. Bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalına ümumilikdə respublika üzrə 28 ali təhsil müəssisəsi qatılmışdır.
Hər il olduğu kimi, bu il də Sumqayıt Dövlət Universitetinin qalib gələn tələbələri müsabiqənin əsasnaməsinə uyğun olaraq, diplom, fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif olundular.
Qeyd edək ki, milli rəqs nominasiyası üzrə “Səma” rəqs qrupunun bədii rəhbəri  Gülnarə Abasova III yerə,  tələbə Aysel Mirzəli bədii qiraət nominasiyası üzrə II yerə, bir qrup tələbə isə fəal iştirakına görə diploma layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ награждены на конкурсе-фестивале художественного творчества
Yerləşdirilmə tarixi : 01 Июль 2022 14:27
Студенты СГУ награждены на конкурсе-фестивале художественного творчества
6 мая состоялся заключительный концерт творческого конкурса-фестиваля, посвященного 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, среди студентов высших учебных заведений, совместно организованного Министерством образования и Республиканским комитетом Свободного профсоюза работников образования Азербайджана.
В конкурсе-фестивале приняли участие творческие коллективы, кружки и студии самодеятельности, сольные исполнители, певцы-любители, танцоры, художественные чтецы, музыканты, а также оркестры, ансамбли и танцевальные коллективы студентов очных отделений вузов республики. Всего в конкурсе-фестивале приняли участие коллективы 28 высших учебных заведений страны.
По итогам конкурса студенты Сумгаитского государственного университета были награждены дипломами, почетными грамотами и наградами творческого конкурса-фестиваля.
Отметим, что художественный руководитель танцевального коллектива «Сема» Гюльнара Аббасова была удостоена третьего места в номинации «Национальные танцы», студентка Айсель Мирзали была удостоена второго места в номинации «Художественное чтение», а некоторые студенты были награждены дипломами конкурса за активное участие.