Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru Qurban bayramı münasibəti ilə kollektivi təbrik etdi
Qurban bayramı islam dünyasının ən müqəddəs bayramlarından biridir. Humanist dəyərlərə, ali insani hisslərə söykənən, müsəlmanlar üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən bu bayramın Azərbaycanda hər il yüksək səviyyədə qeyd olunması dövlətimizin milli-mənəvi dəyərlərimizə göstərdiyi diqqətin parlaq təzahürüdür. Tarixən islama və onun mütərəqqi ənənələrinə bağlı olan xalqımız əsrlər boyu bu dəyərləri yaşatmış və ölkəmiz islam sivilizasiyasının mədəni mərkəzlərindən birinə çevrilmişdir. Azərbaycanda bütün dini bayramlar, o cümlədən Qurban mərasimləri hər il böyük təntənə və yüksək əhval-ruhiyyə ilə keçirilir. Bu günlərdə dövlətimizin tərəqqisi, xalqımızın rifahı və əmin-amanlığı üçün dualar edilir, xeyriyyəçilik işləri görülür, şəhidlərimizin nurlu xatirəsi ehtiramla yad olunur. Bu dəyərlər respublikamızı dünyada tolerantlığın və multikulturalizmin nümunəvi məkanlarından biri kimi tanıdır. Bütün xeyirxah niyyətlər, dua və diləklər isə ildən-ilə gerçəkləşir, Uca Yaradanın mərhəməti xalqımızın üstündən əskik olmur. Vətən müharibəsində şanlı Ordumuzun yağı düşmən üzərində parlaq Qələbəsi də məhz bu ali istəyin – Vətən, torpaq haqqımıza qovuşmaq diləyimizin bariz ifadəsidir. Qürurverici amildir ki,  44 günlük Zəfər savaşında SDU-nun məzunlarının, tələbələrinin, əməkdaşlarının da payı var.
Hər il olduğu kimi, bu il də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov dünya müsəlmanlarının mənəvi birlik və həmrəylik rəmzi olan müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə kollektivi ürəkdən təbrik edərək, hər kəsə cansağlığı, uzun ömür, əmin-amanlıq, elmin, təhsilin inkişafı yolunda yeni-yeni uğurlar arzuladı  və universitetin bütün əməkdaşlarını bayram hədiyyəsi olaraq pul mükafatı ilə sevindirdi.
Qeyd edək ki, bu xeyirxahlıq missiyası Sumqayıt Dövlət Universitetində daima hiss olunur. İşçilərin sosial vəziyyətini yaxşılaşdırmaq məqsədilə hər il Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyi Günü, Novruz, Ramazan, Qurban bayramları ərəfəsində universitetin bütün əməkdaşlarına maddi yardımlar olunur. Bu da kollektiv tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanır.
Qurban bayramınız mübarək olsun!
Qoy bu nurlu bayram ailələrinizə xoşbəxtlik, süfrələrinizə xeyir-bərəkət gətirsin! Kəsdiyiniz qurbanlar qəbul, etdiyiniz dualar çin olsun!

Home | News | The rector of SSU congratulated the team on the occasion of the Sacrifice
Eid al-Adha is one of the holiest holidays in the Islamic world. The fact that this holiday  which is based on humanist values ​​and higher human feelings  is of great importance for Muslims  is celebrated every year in Azerbaijan at a high level. Our  people have kept these values ​​alive for centuries and our country has become one of the cultural centers of Islamic civilization. In Azerbaijan, all religious holidays  including Sacrifice ceremonies are held with great solemnity and high spirits every year. These days, prayers are made for the progress of our state, the well-being and peace of our people, charity works are done and the memory of our martyrs is remembered with respect. These values ​​ present  our republic as one of the exemplary places of tolerance and multiculturalism in the world. All good intentions, prayers and wishes come true year after year, and the mercy of the Almighty is not missing from our people. The glorious Victory of our glorious Army over the enemy in the Patriotic War is a clear expression of this supreme desire - to regain our rights to the Motherland. It is a proud factor that graduates, students and employees of SSU have a share in the 44-day Victory War.
As every year the rector of Sumgayit State University  professor Elkhan Huseynov congratulated the collective on the occasion of the Holy Sacrifice which is a symbol of spiritual unity and solidarity of the Muslims of the world  and wished everyone good health, long life, peace, development of science and education. he wished success and pleased all employees of the university with a cash prize as a festive gift.
We should  note  that this benevolent mission is always felt at Sumgayit State University. In order to improve the social condition of employees, financial assistance is provided to all employees of the university every year on the eve of World Azerbaijani Solidarity Day, Nowruz, Ramadan, and Eid holidays. This is welcomed by the collective.