Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “BYF EduExpo 2022” təhsil sərgi-yarmarkasında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Sentyabr 2022 18:25
Əməkdaşlarımız “BYF EduExpo 2022” təhsil sərgi-yarmarkasında iştirak etdilər
Sentyabrın 30-da Elm və Təhsil Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və Azərbaycan Özəl Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının tərəfdaşlığı, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klubları Assosiasiyası (KOBSKA) və “Xəzər” Media Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “Gələcəyini inşa et!” devizi ilə  “BYF EduExpo 2022” təhsil sərgi-yarmarkası keçirildi.
Açılış mərasimində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Prezident Administrasiyasının sektor müdiri Vüsal Quliyev, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, səfirlər, rektorlar və digər rəsmi şəxslər çıxış etdilər.
“Gələcəyini inşa et!” devizi ilə təşkil olunmuş sərginin məqsədi təhsil sektorunda xidmət göstərən KOB subyektlərinin tanıdılması, əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi və bizneslərinin inkişafına dəstək olmaqdır.
50-yə yaxın şirkətin iştirak etdiyi sərgi çərçivəsində ziyarətçilər xarici dil kursları və imtahan mərkəzləri, psixoloji testlər və xidmətlər, yerli və beynəlxalq özəl məktəblərin proqramları, aparıcı ali təhsil müəssisələrinə müraciət və qəbul prosesi, təhsil və xidmət haqqı və digər məsələlərlə bağlı məlumat almaq imkanı əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, sərgidə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin bir qrup professor və müəllim heyəti iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудники университета приняли участие в образовательной выставке-ярмарке «BYF EduExpo 2022»
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Сентябрь 2022 18:25
Сотрудники университета приняли участие в образовательной выставке-ярмарке «BYF EduExpo 2022»
30 сентября состоялась образовательная выставка-ярмарка «BYF EduExpo 2022», организованная совместно с Министерством науки и образования, Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA) и Ассоциацией частных учебных заведений Азербайджана, Ассоциацией субъектов и клубов малого и среднего бизнеса (KOBSKA) и Медиацентром «Хазар».
На церемонии открытия выставки выступили министр науки и образования Эмин Амруллаев, заведующий сектором Администрации Президента Вюсал Гулиев, председатель правления Агентства по развитию МСБ Орхан Мамедов, послы, ректоры вузов и другие официальные лица.
Целью выставки, организованной под девизом «Построй свое будущее!», является продвижение субъектов МСБ, оказывающих услуги в сфере образования, расширение возможностей сотрудничества и поддержка развития их бизнеса.
В рамках выставки, в которой принимают участие около 50 компаний, посетители получат доступ к информации о курсах иностранных языков и экзаменационных центрах, психологическом тестировании и услугах, программах местных и международных частных школ, процессе подачи заявок и приема в ведущие высшие учебные заведения, оплате обучения и услуг и по другим вопросам.
Отметим, что в выставке приняла участие группа преподавателей факультета инженерии Сумгаитского государственного университета.