Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “BYF EduExpo 2022” təhsil sərgi-yarmarkasında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Sentyabr 2022 18:25
Əməkdaşlarımız “BYF EduExpo 2022” təhsil sərgi-yarmarkasında iştirak etdilər
Sentyabrın 30-da Elm və Təhsil Nazirliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) və Azərbaycan Özəl Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının tərəfdaşlığı, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klubları Assosiasiyası (KOBSKA) və “Xəzər” Media Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “Gələcəyini inşa et!” devizi ilə  “BYF EduExpo 2022” təhsil sərgi-yarmarkası keçirildi.
Açılış mərasimində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Prezident Administrasiyasının sektor müdiri Vüsal Quliyev, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, səfirlər, rektorlar və digər rəsmi şəxslər çıxış etdilər.
“Gələcəyini inşa et!” devizi ilə təşkil olunmuş sərginin məqsədi təhsil sektorunda xidmət göstərən KOB subyektlərinin tanıdılması, əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi və bizneslərinin inkişafına dəstək olmaqdır.
50-yə yaxın şirkətin iştirak etdiyi sərgi çərçivəsində ziyarətçilər xarici dil kursları və imtahan mərkəzləri, psixoloji testlər və xidmətlər, yerli və beynəlxalq özəl məktəblərin proqramları, aparıcı ali təhsil müəssisələrinə müraciət və qəbul prosesi, təhsil və xidmət haqqı və digər məsələlərlə bağlı məlumat almaq imkanı əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, sərgidə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin bir qrup professor və müəllim heyəti iştirak etdilər.

Home | News | Our employees participated in the "BYF EduExpo 2022" education fair
On September 30, "BYF EduExpo 2022" educational exhibition-fair was held with the motto "Build your future" organized by the Ministry of Science and Education, the Small and Medium Business Development Agency   and the Association of Private Educational Institutions of Azerbaijan, the Association of Small and Medium Business Subjects and Clubs   and the "Khazar" Media Center. !”.
At the opening ceremony, the Minister of Science and Education Emin Amrullayev, sector head of the Presidential Administration Vusal Guliyev, chairman of the Management Board of KOBIA Orkhan Mammadov, ambassadors, rectors and other officials participated.
The purpose of the exhibition organized with the motto"Build your future!"   is to introduce SMEs providing services in the education sector, to expand cooperation opportunities and to support the development of their businesses.
Within the framework of the exhibition with the participation of about 50 companies, visitors have the opportunity to get information about foreign language courses and examination centers, psychological tests and services, programs of local and international private schools, the application and admission process to leading higher education institutions, education and service fees, and other issues. they will do.
We should   note that a group of professors and teaching staff of Engineering faculty of Sumgayit State University participated in the exhibition.