Əsas səhifə | Xəbərlər | Nümayəndələrimiz cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələri üçün məlumatlandırma sessiyasında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2022 15:00
Nümayəndələrimiz cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələri üçün məlumatlandırma sessiyasında iştirak etdilər
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin Təlim və metodologiya şöbəsinin təşkilatçılığı ilə cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələri üçün məlumatlandırma günü təşkil edildi.
Məlumatlandırma gününün məqsədi cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələrinə prosesə dair ətraflı məlumat vermək və onların suallarını cavablandırmaqdan ibarət idi.
Təşkil edilən məlumatlandırma sessiyasında Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədr müavini Kamran Rəsulov və müvafiq struktur bölmə rəhbərləri, eləcə də 13 ali təhsil müəssisəsindən 40-dan çox inzibati heyət iştirak edirdi.
Görüşdə Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov akkreditasiya prosesinə dair təqdimatla çıxış etdi.
Görüşün sonunda iştirakçıların sualları cavablandırıldı.
Qeyd edək ki, məlumatlandırma günündə Sumqayıt Dövlət Universitetini Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov və Təhsildə keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova təmsil edirdilər.

Главная страница | Новости | Представители СГУ приняли участие в ознакомительной сессии для высших учебных заведений, аккредитация которых запланирована на текущий и следующий год
Представители СГУ приняли участие в ознакомительной сессии для высших учебных заведений, аккредитация которых запланирована на текущий и следующий год
Учебно-методический отдел Агентства по обеспечению качества в образовании организовал информационный день для высших учебных заведений, аккредитация которых запланирована на текущий и следующий год.
Целью ознакомительного дня было предоставить высшим учебным заведениям, аккредитация которых запланирована на текущий и следующий год, подробную информацию о процессе и ответить на интересующие их вопросы.
В сессии приняли участие заместитель председателя правления Агентства по обеспечению качества в образовании Кямран Расулов ​​и руководители соответствующих структурных подразделений агентства, а также более 40 административных работников из 13 высших учебных заведений.
Руководитель учебно-методического отдела Асиман Ильясов выступил с презентацией о процессе аккредитации.
Представители Агентства ответили на вопросы участников мероприятия.
Отметим, что на встрече Сумгаитский государственный университет представляли проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов, проректор по науке и инновациям проф. Рамазан Мамедов и руководитель отдела обеспечения качества в образовании Нармин Гасанова.