Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız məqalə müsabiqəsində mükafata layiq görüldülər
UNEC Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi və UNEC Qarabağ İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan “Şuşanın sosial-iqtisadi dirçəldilməsi Azərbaycanın tərəqqisinin yeni zirvəsidir” adlı ümumrespublika elmi məqalə müsabiqəsinin qalibləri müəyyən edilib. Qaliblər professor-müəllim heyəti və doktorant, magistrant və tələbə heyətinin təqdim etdiyi məqalələr arasından komissiya tərəfindən qiymətləndirmə meyarları əsasında dəyərləndirilərək seçilmişdir.
Noyabr ayının 11-də UNEC-də keçirilən tədbirdə hər iki heyət üzrə ilk 10-a düşən məqalə müəlliflərinə sertifikatlar təqdim olundu və qaliblər mükafatlandırıldı.
Qeyd edək ki, SDU-nun İqtisadiyyat kafedrasının dosenti Lalə Vəliyeva və kafedranın böyük laborantı Şükür Əliyevin həmmüəllifliyi ilə yazılan “Şuşa şəhərinin Azərbaycanda turizm sahəsinin inkişafında rolu” adlı məqalə 3-cü yerə layiq görülmüşdür.

Home | News | OUR EMPLOYEES WERE AWARDED IN THE ARTICLE COMPETITION
The winners of the all-republic scientific article competition "Socio-economic revitalization of Shusha - the new peak of Azerbaijan's progress" organized by the Department of Coordination and Organization of the Work of UNEC Research Centers and the UNEC centre for Karabakh Economic Research have been determined.
The winners were selected based on evaluation criteria by the committee from among the articles submitted by the faculty and staff of doctoral students, master’s students and students.
At the event held at UNEC on November 11, the authors of the first 10 articles in both teams were presented with certificates and the winners were awarded.
It should be noted that the article entitled "The role of Shusha city in the development of tourism in Azerbaijan" written with the co-authorship of Lala Valiyeva, assistant professor of the department of Economics of SSU, and senior laboratory assistant of the department Shukur Aliyev was awarded the 3rd place.