Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız məqalə müsabiqəsində mükafata layiq görüldülər
UNEC Tədqiqat mərkəzlərinin işinin əlaqələndirilməsi və təşkili şöbəsi və UNEC Qarabağ İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan “Şuşanın sosial-iqtisadi dirçəldilməsi Azərbaycanın tərəqqisinin yeni zirvəsidir” adlı ümumrespublika elmi məqalə müsabiqəsinin qalibləri müəyyən edilib. Qaliblər professor-müəllim heyəti və doktorant, magistrant və tələbə heyətinin təqdim etdiyi məqalələr arasından komissiya tərəfindən qiymətləndirmə meyarları əsasında dəyərləndirilərək seçilmişdir.
Noyabr ayının 11-də UNEC-də keçirilən tədbirdə hər iki heyət üzrə ilk 10-a düşən məqalə müəlliflərinə sertifikatlar təqdim olundu və qaliblər mükafatlandırıldı.
Qeyd edək ki, SDU-nun İqtisadiyyat kafedrasının dosenti Lalə Vəliyeva və kafedranın böyük laborantı Şükür Əliyevin həmmüəllifliyi ilə yazılan “Şuşa şəhərinin Azərbaycanda turizm sahəsinin inkişafında rolu” adlı məqalə 3-cü yerə layiq görülmüşdür.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ были удостоены награды в конкурсе научных статей
Определились победители общереспубликанского конкурса научных статей «Социально-экономическое возрождение Шуши – новый этап развития Азербайджана», организованного Отделом координации и организации работ исследовательских центров и Карабахским центром экономических исследований Азербайджанского государственного экономического университета.
Победители конкурса были выбраны комиссией из числа статей, представленных профессорско-преподавательским составом, докторантами, магистрантами и студентами.
11 ноября на мероприятии, проведенном в АГЭУ были награждены победители конкурса и вручены сертификаты авторам первых 10 статей, вошедших в список.
Отметим, что статья «Роль города Шуши в развитии туризма в Азербайджане», написанная в соавторстве с доцентом кафедры экономики СГУ Лалой Велиевой и старшим лаборантом кафедры Шукюром Алиевым, была удостоена 3-го места.